FOTO: Slovensko bičuje extrémny vietor. Výstrahy naďalej hlásia v týchto oblastiach

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sobota v znamení silného vetra. Na väčšine územia Slovenska sa poriadne rozfúkalo, niekde i rozsnežilo. Ako informuje iMeteo.sk, nepriaznivé počasie má na svedomí silnejúce severozápadné prúdenie.

Vietor už lámal stromy, hasiči museli zasahovať napríklad v hlavnom meste, kde strom padol na budovu na Uránovej ulici. Zábery zo zásahu nájdete v galérii.

Práve v Bratislave a jej okolí fúka tak silno, že meteorológovia vydali pre túto oblasť aj výstrahy druhého stupňa. Poryvy vetra sa tu pohybovali do 80 km/h.

Postupne sa má situácia zlepšiť. Od 18. hodiny je Bratislavský kraj dokonca bez výstrahy, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Prečítajte si tiež:

Naopak, na horách sa má ešte viac rozfúkať. Pre časti Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja je vyhlásený 3. stupeň výstrahy pred vetrom.

Zdroj: SHMÚ

V noci z piatka na sobotu sa horskou oblasťou prehnal aj orkán. „Na Chopku sme namerali desaťminútovú priemernú rýchlosť vetra až 127 kilometrov za hodinu (km/h), zaznamenali sme teda orkán. Nárazy vetra presiahli 150 km/h,“ uviedol SHMÚ.

Aj keď by mal vietor podľa iMeteo v nižších polohách počas sobotňajšieho popoludnia slabnúť, situácia bude iná práve na horách a v údoliach na južnej strane pohorí. So stúpajúcimi hodinami totiž bude nebezpečenstvo predstavovať padavý vietor.

I keď bude vietor postupne slabnúť na väčšine územia, niektoré výstrahy platia aj na nedeľu, no na menšej časti územia, a to najmä na severe.

Zdroj: SHMÚ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.