Andrej Danko spoznal ďalší trest za nezodpovednú jazdu a zničený semafor. Bez reptania ho prijal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko zaplatil faktúru v súvislosti s nehodou, pri ktorej 11. januára zdemoloval v Bratislave semafor. 

Magistrát mesta mu dal zaplatiť faktúru v celkovej výške 2 962,74 eur. Tú už mal podľa informácií portálu noviny.sk prezidentský kandidát zaplatiť. Správu pre TVNOVINY.sk potvrdil hovorca Bratislavy Peter Bubla. 

17. januára sme informovali o tom, že Andrej Danko prišiel v tejto súvislosti o vodičský preukaz. Z miesta nehody odišiel a dychovej skúške ho policajti podrobili až po 15 hodinách. 

Prečítajte si tiež:

Postup polície kontrolujú

Kontrola postupu polície v tejto súvislosti sa blíži k záveru, povedal minulý týždeň v utorok (23. 1.) minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Šéf rezortu zároveň potvrdil, že o nehode nemôže zverejniť žiadne detaily, kým prokuratúra neukončí vyšetrovanie. „Ak budeme môcť informovať, radi tak urobíme, ale najprv musí ukončiť vyšetrovanie dozorujúca prokuratúra," skonštatoval.

K dopravnej nehode lídra SNS došlo 11. januára v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora.

Opozícia po zverejnení informácie o nehode kritizovala postup polície. Za zlyhanie považuje vykonanie dychovej skúšky na druhý deň po nehode.

Minister vnútra avizoval, že zverejní detaily vyšetrovania nehody aj kamerové záznamy.

Pozrite si prvú reportáž o nehode Andreja Danka z rána 12. januára: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.