Súd rozhodol o prepustení Mariána Magáta z väzby. Prokurátor podal sťažnosť

Súd rozhodol o prepustení Mariána Magáta z väzby. Prokurátor podal sťažnosť
Marián Magát (v strede). Zdroj: TVNOVINY.sk

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodol o prepustení obžalovaného Mariána Magáta z väzby na slobodu. Nahradil ju písomným sľubom a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Obžalovaný preto zostáva až do rozhodnutia Najvyššieho súdu SR vo väzbe.

Prečítajte si tiež:

Obmedzenia a povinnosti

Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Hovorkyňa priblížila, že samosudca uložil obžalovanému aj ďalšie obmedzenia a povinnosti.

Ide napríklad o povinnosť oznámiť príslušným orgánom každú zmenu miesta pobytu. Má takisto „zákaz vykonávať činnosť, pri ktorej došlo k spáchaniu trestného činu".

Nemôže vystupovať a zúčastňovať sa na demonštráciách či publikovať príspevky na sociálnych sieťach. Pravidelne sa musí dostaviť aj k probačnému a mediačnému úradníkovi.

Marián Magát čelí obžalobe z páchania rozsiahlej a dlhodobo páchanej závažnej extrémistickej trestnej činnosti. Minulý týždeň mu ŠTS vymeral šesťročný trest väzenia. Rozsudok však zatiaľ nie je právoplatný, obžalovaný a prokurátor avizovali podanie odvolania.

Pozrite si aj súvisiacu reportáž z piatka (26. 1.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.