Chlapec (14) si mal podľa polície z Novák zháňať zbraň. Chcel vraj zabiť spolužiačku a byť v novinách

Chlapec (14) si mal podľa polície z Novák zháňať zbraň. Chcel vraj zabiť spolužiačku a byť v novinách
Polícia. Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Am.uhrinova

Štrnásťročného chlapca obvinili policajti z Novák z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Polícia zistila, že chlapcovi niekto cez mobilnú aplikáciu Snapchat písal a upozorňoval ho na to, ako sa voči maloletej poškodenej správa. Obvinený tejto nestotožnenej osobe odpísal, aby si naštudovala, čo je revolver a ako to bolí revolverom do čela.

Počas telefonátu mal obvinený povedať inej maloletej svedkyni, že má niečo pripravené na viacerých ľudí, a hlavne na jednu maloletú osobu, pretože sa jej chce pomstiť. Mala totiž prezradiť jeho tajomstvo o revolveri. Povedal, že ak sa mu to podarí, bude to mať na sto percent následky a tiež uviedol, že v takom prípade bude v novinách.

„Následne mal písať maloletej svedkyni, že maloletú poškodenú zabije, že ju nenávidí za to, že ho prezradila. Po tomto zisťoval u mladistvého svedka, či mu môže zohnať strelnú zbraň – gunnu a neskôr kaser, aby ho použil na maloletú poškodenú,“ informuje polícia.

Prečítajte si tiež:

Konanie 14-ročného chlapca vzbudilo u maloletej poškodenej dôvodnú obavu o jej život a zdravie. Mala tiež strach navštevovať základnú školu.

Policajná hliadka chlapca obmedzila na osobnej slobode a umiestnili ho v cele. Poverený príslušník z Novák spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, o ktorom bude rozhodovať súd

V prípade, že obvinenému dokážu vinu, hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky, keďže však ide o 14-ročného obvineného, trestná sadzba sa znižuje na polovicu.

Pozrite si aj túto reportáž. Stratená batožina za dve eurá? Kdeže, ide o podvod. Pozor na falošnú stránku letiska:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.