Oldo Hlaváček oslávil 90. narodeniny. Nemal v úmysle byť hercom, napokon tomu zasvätil celý život

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Herec Oldo Hlaváček oslávil minulý týždeň 90. narodeniny. Za dlhé desaťročia v divadle, filmoch aj v televízii stvárnil stovky nezabudnuteľných postáv. Zažil chvíle slávy, ale aj časy, keď sa pre komunistický režim stal za svoju úprimnosť nepohodlným. Najväčším pokladom je preňho rodina, ktorá pri ňom stála počas celej jeho kariéry.

Nezvykne sa pozerať na to, čo bolo, a nepozostavuje sa nad tým, koľko má rokov. To tvrdil herec Oldo Hlaváček v roku 2019, keď oslavoval 85 rokov. „Najkrajšie narodeniny sú tie, ktoré ešte neboli,“ hovoril.

Známy herec je najviac vďačný za svoju rodinu. Má dvoch synov a šesť vnúčat. S milovanou Boženkou spolu prežili idylických 64 rokov. Žiaľ, už je to viac ako dva roky, čo zostal sám. „Tá ženička, ktorá bola mojou oporou, mojím všetkým, už nie je. A to je pre mňa veľmi zlé,“ povedal nám Oldo v roku 2022.

„Boli taký tandem, ktorý sa o nás vždy zaujímal. Brávali nás na dovolenky, strážili nás, keď bolo treba,“ hovorí o starých rodičoch vnučka Lucia.

Herectvu sa jubilant venoval celý život. Podľa vlastných slov však nikdy nemal v úmysle byť hercom. „Ja som sa vždy snažil pobaviť triedu. Spolužiaci to mali veľmi radi, lebo bez zábavy a bez smiechu nieto života,“ spomínal na školské časy herec.

Prečítajte si tiež:

Donedávna ešte hral v divadle

Najprv bol amatérskym hercom, potom pôsobil v prešovskom divadle. Neskôr sa dal na štúdium. Školu dokončil s problémami už ako člen Činohry SND. Vytvoril veľkú plejádu postáv. Preslávil sa reláciou Vtipnejší vyhráva, na ktorej spolupracoval s Ivanom Krajíčkom. „Nadšenie, ktoré sme mali spolu s Ivanom, spočívalo v tom, že sme počas dlhých rokov spolupráce za tým nikdy nevideli peniaze,“ konštatoval Hlaváček.

K popularite mu pomohlo najmä divadlo. Prežil v ňom viac ako 60 rokov. Hral v ňom až do veku 86 rokov. Vtedy si povedal, že stačilo. „Vnútorným spôsobom ho to určite škrie, ale nedá to najavo,“ myslí si jeho syn Ivo.

Oldo Hlaváček vraví, že zdravie je veľmi dôležité a je len v našich rukách. „Treba sa správať tak, aby sme tomu zdraviu nikdy neuškodili,“ radí jubilant.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.