Ostala po nich 15-ročná sirota. Žena, ktorú dnes poslal súd za mreže na 20 rokov za vraždu manžela, sa doma obesila

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rodinná tragédia na východe. Žena, ktorá v Michalovciach zabila svojho muža, v stredu doma s monitorovacím náramkom čakala na verdikt odvolacieho súdu. Ten jej potvrdil 20 rokov väzenia za vraždu. Zuzana si vzápätí v dome siahla na život. Ostal po nej 15-ročný syn.

Vražda sa stala pred viac ako štyrmi rokmi. Zuzana bodla manžela kuchynským nožom do srdca. Potom ho zamkla v byte a odišla. Peter po prevoze do nemocnice a operácii zraneniam podľahol.

Ešte predtým však zavolal na tiesňovú linku. Podľa prokurátora Krajskej prokuratúry v Košiciach Juraja Figulu mal uviesť, že bol bodnutý ženou a že manželka ho v byte zamkla. „Asertívny príslušník polície z neho dostal, že to mala byť Zuzana,“ uviedol Figula.

Prečítajte si tiež:

Dve verzie manželských problémov

Jana, matka zavraždeného Petra, hovorí, že manželia mali problémy. Manželka mala muža psychicky aj fyzicky týrať. Peter mal mame posielať fotky, na ktorých má rozbitú hlavu.

Zuzanini priatelia hovoria aj iný príbeh. „Mlátil ju aj Mateja. Nie raz nafetovaný vrieskal po dome, keď som tam bola s mojím synom, nech vypadneme, že ju obesí, keď ešte raz niekoho pustí do domu,“ uviedla Zuzanina priateľka. Manželia sa chceli rozviesť, no niekoľko dní pred vraždou vraj Peter návrh stiahol.

Necelé dva roky po vražde pustil Ústavný súd SR obžalovanú na slobodu, kde čakala na rozsudok. Jej väzba vraj bola neprimerane dlhá. Dostala 20 rokov väzenia, no odvolala sa, a tak v stredu rozhodoval krajský súd. Vymeral jej ten istý trest.

Prečítajte si tiež:

Telo viselo z balkóna

Po Zuzanu v stredu mala prísť policajná eskorta, matka ju však od rána nevidela. Pár chvíľ nato bolo jasné, že Zuzana do väzenia nepôjde. „Boli sme privolaní k zásahu, aby sme vyprostili telo, ktoré viselo z balkóna. Museli sme použiť rebrík, aby sme sa k nemu dostali,“ uviedol Vladislav Luterán z Hasičského a záchranného zboru Michalovce.

Matka zavraždeného Petra hovorí, že sa s tým nevie vyrovnať a že svojej neveste nikdy nepriala nič zlé. Po Zuzane ostal 15-ročný syn. „Nič nevie. Teraz ho nepustím do školy. Idem sa poradiť so psychologičkou, čo mám robiť, ako to povedať,“ povedala Jana.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.