Chlapec, ktorý brutálne zavraždil 11-ročnú Veroniku, mal predtým znásilňovať malé dievča. Údajná obeť prehovorila po 20 rokoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladý vrah, len 15-ročný chlapec, brutálnym spôsobom zavraždil 11-ročné dievča. Išlo o prípad, ktorý pred dvadsiatimi rokmi otriasol Slovenskom. Našej redaktorke sa ozvalo dievča, ktoré tvrdí, že v deň tohto ohavného skutku jej vrah dal údajne na výber – buď ostane pri nej, alebo pôjde za druhou, jeho neskoršou obeťou. Mladá žena nám opísala aj chvíle hrôzy, keď ju mal dotyčný vrah v detstve znásilniť. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých a citlivé povahy.

Namiesto hrania to bolo znásilňovanie. Keď mala obeť mladého vraha šesť rokov, spoznala sa s 15- a 13-ročnými chlapcami. „Kožená bunda na zem, ľahni si tam a musíš len vydržať,“ spomína na desivé zážitky z detstva. Jej mama si myslela, že sa len hrajú vonku. Dievča doma o ničom nepovedalo. Chlapcov sa bálo.

Dievča hovorí, že 15-ročný chlapec ju prestal znásilňovať po tom, čo ho zavreli za vraždu 11-ročného dievčaťa. Preverovali sme to a taký prípad sa naozaj stal. Mladý vrah brutálne útočil v Senci. Veroniku našli necelých 100 metrov od jazera Guláška. Dievča malo rozbitú hlavu a jej telo bolo prikryté starým kobercom.

Prečítajte si tiež:

Pýtal sa, či ostane s ním

V deň, keď mladík vraždil, sa mal obete, ktorú znásilňoval, spýtať, či ostane s ním alebo má ísť za 11-ročnou Veronikou. „Jasné, že som mu povedala, nech ide preč na to rande. Obviňujem sa za to, lebo sa to skončilo smrťou,“ vraví dievča. Po tom, čo vrah trafil kameňom Veroniku do hlavy, ju mal ešte znásilniť.

Vrah mal vtedy 15 rokov a bol deviatakom na základnej škole v Kráľovej pri Senci. Veronika sa s ním krátko kamarátila. Lukáš dostal za vraždu trest 7,5 roka. V médiách sa o ňom hovorí ako o mladom vrahovi, ktorý mal útočiť viackrát.

Prečítajte si tiež:

V súčasnosti má byť vo väzení

Zisťovali sme, či je aktuálne na slobode. Hľadali sme ho na adrese, kde mal mať aktuálne nahlásený pobyt. Na zvončeku sme však už našli úplne iné mená. „Je druhý alebo tretíkrát v base. Vraj chcel prepadnúť a znásilniť nejakú babu na bicykli,“ dozvedeli sme sa.

Lukáša sme hľadali aj na obecnom úrade. „Chodí mu sem pošta. Nikdy sa tu po ňu nezastavil ani sa o ňu nezaujímal,“ povedali nám. Podľa našich informácií má Lukáš rozsiahly register trestov a mal by sa nachádzať vo výkone trestu.

Dievča tvrdí, že sa rozhodlo prehovoriť, aby varovalo ďalšie dievčatá. Zvažuje, že na mladého vraha podá trestné oznámenie aj ona, no stále má strach. Aj napriek tomu, že už prešlo dvadsať rokov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.