Tipéri ukazujú prstom na víťaza vo voľbách. Jedna zo stávkových kancelárií svojsky zareagovala na Matoviča

Prezidentskí kandidáti
Prezidentskí kandidáti Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk (koláž)

Tipéri ukazujú prstom na víťaza v prezidentských voľbách, pričom na neho neváhajú staviť štvormiestnu sumu. Zaujímavosťou je, že jedna zo stávkových kancelárií svojsky zareagovala na slová Igora Matoviča, podľa ktorých sa vlastne ani nechce stať prezidentom.  

O prezidentské kreslo zabojuje jedenásť kandidátov. Podľa prieskumov verejnej mienky sú jasnými favoritmi Peter Pellegrini a Ivan Korčok. V prvom kole by sme tak mali byť svedkami veľmi tesného súboja, v tom druhom by mal mať navrch už líder Hlasu.

Zaujímavý pohľad na voľby však ponúkajú aj tipéri. Podľa nich by to Peter Pellegrini nemal mať až také jednoduché. Mnohí si totiž myslia, že vyhrá práve jeho najväčší konkurent.

„Momentálne máme viac stávok stavených na celkové víťazstvo pána Korčoka ako na pána Pellegriniho. Je to zhruba v pomere 60 : 40,“ uviedol hlavný bookmaker Niké Richard Slušný.

Dokonca niektorí stávkujúci tak veria bývalému ministrovi zahraničných vecí, že sú schopní staviť až štvormiestnu sumu.

„Jeden klient si stavil 4-tisíc eur s kurzom 2.50. Ak mu tip vyjde, v čistom si prilepší o 6-tisíc eur. Práve na Ivana Korčoka je pritom uzavreté väčšie množstvo štvorciferných stávok,“ priblížil Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu vo Fortune.

Rovnakú skúsenosť majú aj v ďalšej stávkovej kancelárii.

„Najvyšší sólo vklad, ktorý evidujeme, má hodnotu 4075,81 eur a je na víťazstvo Ivana Korčoka,“ doplnil hovorca Tiposportu Filip Timár.

Prečítajte si tiež:

​Tipéri dávajú stávky aj na Harabina, láka ich vysoký kurz

Stávkujúci sa nevyhýbajú ani ostatným kandidátom. Najlepšie sa darí Štefanovi Harabinovi.

„Evidujeme aj vysoké stávky na politikov, ktorí nemajú veľkú šancu vyhrať. Dosť stávok v rádovo stovkách eur máme na pána Harabina s kurzom 500,“ ozrejmil Slušný.

Štvorciferné sumy prichádzali aj na Jána Kubiša, a to najmä v čase, keď sa ešte nehovorilo o kandidatúre Petra Pellegriniho. Ľudia zrejme predpokladali, že práve on získa podporu Smeru a Hlasu.

„Niektorí stávkujúci mu však výrazne verili aj v čase, keď už bola kandidatúra Pellegriniho pravdepodobná,“ priblížil Yacoob.

Jedným z kandidátov na prezidenta je aj Andrej Danko s kurzom 3 000. Ak by ste si naňho stavili tiket za 10 eur, vyhrať by ste mohli až 30-tisíc. Podľa bookmakerov je teda jeho víťazstvo veľmi nepravdepodobné.

„Predpokladáme, že Andrejovi Dankovi uškodila kauza so semaforom, no ani bez nej by sme mu výrazne väčšie šance nedávali,” zhodnotil Yacoob.

Prečítajte si tiež:

​Na Matoviča je astronomický kurz

Ako posledný sa do boja prihlásil Igor Matovič. Podľa jeho slov nemá žiadnu šancu zabojovať o víťazstvo. V jednej stávkovej spoločnosti ho zobrali za slovo, keď mu vypísali astronomický kurz 2345.

„Sám predseda hnutia Slovensko sa vyjadril, že jeho šanca postúpiť do druhého kola je nulová, preto sme sa rozhodli, že aj vypísaný kurz bude v súlade s jeho tvrdením,“ ozrejmil Timár.

Zaujímavosťou je, že tipéri na neho stávkovali oveľa skôr, ako oficiálne vstúpil do boja. Potom sa však karta obrátila.

„Stávky na lídra hnutia Slovensko však ustali, keďže sa zdalo, že kandidovať nebude,“ uzavrel Yacoob.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.