Domáce

Do eurovolieb za SDKÚ-DS dcéra bývalej pravej ruky Mečiara

Adela Maxonová
Zdroj: facebook.com

V strane je už štyri roky.

Za SDKÚ-DS kandiduje do eurovolieb Adela Maxonová, dcéra ministra financií za vlády Vladimíra Mečiara v rokoch 1994 - 1998 Miroslava Maxona. Členkou SDKÚ-DS je od roku 2010.

Zdroj: facebook.com

Ako povedala v rozhovore pre agentúru SITA, Do HZDS by určite nikdy nevstúpila. „Do SDKÚ-DS som vstúpila pre program strany," uviedla. Obe strany však sú ľudového typu, aj keď princípy vládnutia HZDS boli podľa nej úplne inde ako v SDKÚ-DS. „Som politicky inde ako otec, ale spoločné ideály máme rovnaké," uviedla.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Podľa Maxonovej jej otec nemal rovnaký pohľad v tom čase na politiku HZDS. „Snažil sa to s reformnou partiou zmeniť, čo sa im nepodarilo. Nemyslím si však, že v HZDS boli len neschopní ľudia. Tá strana vyprodukovala množstvo šikovných ľudí a lídrov, ktorí pôsobia aj dnes v regionálnej politike," povedala.

Maxon v čase, keď bol ministrom, bol členom Roľníckej strany Slovenska. Do HZDS vstúpil v roku 1998. Následne bol poslancom NR SR za HZDS. Zo strany odišiel v roku 2005. V parlamentných voľbách v roku 2006 viedol ako líder Hnutie za demokraciu.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.