Sólo cestovanie má svoje čaro. Veronika precestovala vyše 80 krajín sveta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Veronika Kapcová precestovala vyše 80 krajín sveta. Čo ju však odlišuje od ostatných vášnivých cestovateľov, je to, že cestuje sama. 

Popritom nepíše cestopisy, ale nazýva ich pocitopisy. Jej cieľom bolo čitateľom vyčarovať úsmev na tvári. „Nie sú to návody, ako cestovať, ale ako ľudí rozosmiať,“ hovorí Veronika. 

Vníma, že v cudzine sa ľudia viac usmievajú ako na Slovensku. Pripisuje to však slnku a tancu, ktoré sú typické hlavne pre exotické krajiny. 

Prečítajte si tiež:

Jej srdcovka je Južná Amerika

„Je to tam také pomalšie, menej vystresované,“ vysvetľuje cestovateľka.

Z Kolumbie prešla do Patagónie až na koniec sveta. „V Ekvádore som sa musela doliečiť, pretože som mala potrhané šľachy, musela som počkať a stratila som nejaký čas. Tým pádom sa začalo v Patagónii kaziť počasie, tak mi jeden chlapík poradil, aby som sa ta čo najskôr dostala. Takže nejaký kus cesty som preletela,“ vraví.

Začala však peši s dvanástimi kilami na chrbte. Cestou musela dokúpiť stan. „Skončila som so šestnástimi kilami. To už viac robiť nebudem,“ smeje sa.

Tri roky žila v Ekvádore a považuje to za jednu z najlepších skúseností v jej živote. „To bolo ešte v časoch, keď Ekvádor bola bezpečná krajina. Dnes je tomu trochu inak,“ poznamenala Veronika. 

Jej kroky povedú najbližšie do ďalších destinácií. Tentokrát však nebude cestovať sama. So svojím manželom sa chystajú na Nový Zéland a do Austrálie. 

V akej dramatickej situácii si Veronika potrhala šľachy a čo ďalšie zažila na svojich cestách, sa dozviete vo vyššie priloženom videu. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.