PS a SaS podali návrh na odvolanie ministerky Šimkovičovej

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opozičné strany PS a SaS podali návrh na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS).

„100 dní vlády Roberta Fica odhalilo mnohé, ale okrem iného odhalilo minimálne 100 dôvodov, prečo ministerka Šimkovičová nikdy nemala byť vymenovaná na post ministerky kultúry,“ uviedla poslankyňa PS Zora Jaurová.

Podľa nej nejde iba o jej očividnú nekompetentnosť, ktorú každý deň ukazuje a dokonca nejde ani o jej relatívne škandalózne plány, ktoré v kultúre oznamuje a ktoré by kultúru v niektorých oblastiach vrátili pred rok 1989.

Prečítajte si tiež:

​„Ide aj o to, že ministerka kultúry nekomunikuje s nijakými relevantnými predstaviteľmi kultúrnej obce, necíti a nerozumie skutočným potrebám kultúry, že sa necíti byť súčasťou kultúry, nemá rada ľudí, ktorí v nej pôsobia a nemá rada ani to, čo tí ľudia robia. Ja sa pýtam, že prečo chce byť niekto ministerkou niečoho, čo úprimne nemá rád,“ dodáva Jaurová.

Poukázala tiež na petíciu na odvolanie ministerky, ktorú podpísalo takmer 190-tisíc ľudí. 

Opozícia aj preto pristúpila k návrhu na zvolanie mimoriadnej schôdze, aby tému na pôde parlamentu otvorila. 

Danko stojí za ministerkou

Líder SNS Andrej Danko, strany, ktorá ministerku na tento post nominovala, verí, že mimoriadnu schôdzu k jej odvolaniu sa podarí rýchlo ukončiť.

„Som rád, že peniaze nedáva na dúhové pochody, ale na opravu strechy filharmónie. Martina Šimkovičová poukazuje na mnohé veci,“ uviedol Danko. „Verím, že to veľmi rýchlo 'zarežeme', nepotrebujeme zbytočný cirkus,“ dodal.

Na iniciovanie mimoriadnej schôdze je potrebných aspoň 30 podpisov. Predseda parlamentu by mal mimoriadne rokovanie zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 24. 1. 2024. Opozícia začala zbierať podpisy na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti