Žena sa o vražde manžela dozvedela až z internetu, polícia ju neinformovala

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kedy by sa to rodina obete dozvedela, môžeme len špekulovať.

O násilnej smrti manžela sa dozvedela z internetu. Prípad vraždiaceho dôchodcu v Devínskej Novej Vsi ukázal na zvláštnosť pri vyšetrovaní zločinu.

Policajti totiž ani po vyše piatich hodinách od strašného nálezu príbuzným obete nič neoznámili, hoci mal pri sebe doklady. Keď žena s dcérou prišli na miesto činu, vraj sa vyhovárali na nočný pokoj.

Muž zomrel po troch strelách do pľúc a srdca. Vraždu pripisujú jeho kamarátovi. Stalo sa to po dvadsiatej hodine na chodbe paneláka. Žena sa nevedela manželovi dovolať. V noci, krátko po pol druhej, začala tušiť čosi hrozné.

Od nálezu tela pritom prešlo vyše päť hodín. Jej manžel mal pri sebe všetky doklady a na mieste činu zadržali aj podozrivého, ktorý strieľal. Že zastreleným je skutočne jej manžel, potvrdili, až keď s dcérou iniciatívne prišli na miesto činu.

Žiadali od nej opis oblečenia a potom im vyjadrili úprimnú sústrasť. Prečo sa to musela dozvedieť z médií a kto je zodpovedný za to, aby príbuzných o úmrtí informovali?

„O postupe na mieste činu rozhoduje vyšetrovateľ Policajného zboru SR. V tomto prípade postupoval pri vykonávaní prvotných, neodkladných a neopakovateľných úkonov tak, aby boli dodržané ustanovenia Trestného poriadku a interné predpisy. S prihliadnutím na okolnosti tohto prípadu bolo vyrozumenie príbuzných zabezpečené v momente, ako to situácia vo vyšetrovaní umožňovala," hovorí Lucia Mihalíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Kedy by sa to rodina obete dozvedela, môžeme len špekulovať. V tomto prípade sa objavila aj ďalšia otázka. Rodine obete totiž na mieste činu vraj povedali, že za nimi neprišli preto, lebo musia dodržiavať nočný pokoj.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.