Najvyšší stupeň výstrahy platí v štyroch okresoch. Vrcholky hôr môže zasiahnuť orkán s rýchlosťou 180 km/h

Najvyšší stupeň výstrahy platí v štyroch okresoch. Vrcholky hôr môže zasiahnuť orkán s rýchlosťou 180 km/h
Víchrica - ilustračné foto. Zdroj: Profimedia

V sobotu večer hrozí v horských polohách nad 1800 metrom nad morom v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad mohutná víchrica až orkán. Meteorológovia vydali pre tieto lokality výstrahu tretieho stupňa pred vetrom na horách. Trvá do 22.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe. Vietor tam môže dosiahnuť rýchlosť v nárazoch 160 až 180 kilometrov za hodinu. 

Výstrahy prvého a druhého stupňa pred vetrom na horách platia v sobotu večer aj v okresoch Banská Bystrica, Dolný Kubín, Námestovo, Žilina a Martin. 

Silný vietor na horách treba očakávať aj počas nedele (4. 2.). Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred vetrom v horských oblastiach v okresoch Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. 

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ na nedeľu aj pre okresy Poprad, Kežmarok, ale aj v južných oblastiach, v okresoch Bratislava, Senec, Pezinok, Komárno, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Trnava. Výstraha trvá od 9.00 h do 17.00 h, niekde až do 21.00 h. Vietor tam dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 až 70 kilometrov za hodinu.

Predpoveď počasia na najbližšie dni

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.