V Jasnej sa zranil chvíľu pred Petrou Vlhovou. Teraz sa Adam Žampa vybral s Tribulom k najkrajšiemu slovenskému ľadopádu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minulú sezónu bodoval vo Svetovom pohári, niekoľkokrát bol v top desiatke najlepších lyžiarov, no po zranení v Jasnej, kde šiel ako predjazdec, ostáva záver jeho sezóny otázny. Skončil o barliach, no nevzdáva to. Na tohtotýždňové potulky sa s nami vybral Adam Žampa.

O zranení a o tom, kto mu je teraz najväčšou oporou, sa s Jánom Tribulom rozprával cestou k najkrajšiemu slovenskému ľadopádu.

Prečítajte si tiež:

Adam Žampa si už v minulosti prešiel viacerými zraneniami, a tak sa to aktuálne snaží brať s nadhľadom. „Chodím na rehabilitácie, ľahké záťažové tréningy a čoskoro ma čaká magnetická rezonancia. Tam mi povedia, čo konkrétne s mojím kolenom bude,“ opisuje proces rekonvalescencie náš najlepší lyžiar.

Denne rehabilituje tri až štyri hodiny a prechádzka na ľade a snehu bude pre neho záťažovým testom. Začali ju v Matejovciach nad Hornádom a pokračovali smerom k susednej obci Chrasť nad Hornádom.

Medzi nimi je cieľ prechádzky - je to 14 metrov vysoký a 30 metrov dlhý ľadopád, ktorý by ste si nemali nechať ujsť na zimných potulkách Spišom. Vybrali sa na Šikľavú skalu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme S Tribulom po horách

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.