Dankovu nehodu stále vyšetrujú. Zatiaľ nikoho neobvinili a neuložili ani inú sankciu, tvrdí prokuratúra

Andrej Danko zdemoloval semafor
Andrej Danko zdemoloval semafor Zdroj: TVNOVINY.sk, Andrej Danko

Nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) stále vyšetrujú. Nateraz nebol nikto obvinený ani neboli uložené žiadne sankcie. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytla prokurátorka a hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

„Uvedená trestná vec je stále v štádiu prípravného konania, sú vykonávané procesné úkony, termín ukončenia skráteného vyšetrovania preto nie je možné určiť. Keďže trestné stíhanie je vedené vo veci (teda nebolo vznesené obvinenie žiadnej osobe), nateraz neboli uložené žiadne sankcie," uviedla hovorkyňa.

Polícia žiadne bližšie detaily neuviedla.

Minister sľúbil video 

Ako skonštatovala hovorkyňa bratislavského krajského riaditeľstva polície Jana Šimunková, zverejňovanie akýchkoľvek informácií by vzhľadom na charakter veci a prebiehajúce štádium konania mohlo zmariť, prípadne sťažiť samotné dokazovanie.

K dopravnej nehode lídra SNS došlo 11. januára v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora.

Prečítajte si tiež:

Opozícia kritizovala, že Danko odišiel z miesta incidentu. Rovnako namietala postup polície, za zlyhanie považuje vykonanie dychovej skúšky na druhý deň.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) avizoval, že zverejní detaily vyšetrovania nehody aj kamerové záznamy, keď prokuratúra dokončí vyšetrovanie.

Pozrite si reportáž o nehode A. Danka: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.