Zničený byt a vystrašení susedia. Požiar bytu v Prievidzi prežili otec so synom priam zázrakom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zničený byt a vystrašení susedia. Prievidzskí hasiči zasahovali pri požiari v bytovke. Záchranári museli ošetriť otca so synom.

Požiar v byte na prízemí na Nábreží sv. Cyrila v Prievidzi vypukol v noci v pondelok (5. 2.). „Mal vzniknúť od zapálenej sviečky. Rozšíril sa v spálni, pričom došlo aj k zadymeniu celého bytu a spoločných priestorov. Bolo obrovským šťastím, že došlo včas k jeho uhaseniu a nerozšíril sa aj do ostatných bytov,“ uviedli trenčianski policajti na sociálnej sieti.

Hasičom sa po príchode na miesto podarilo požiar rýchlo uhasiť. Následne termokamerou zisťovali, či už v obydlí nehrozí žiadne riziko. 

V tom čase boli v byte otec (85) so synom (54). Polícia uviedla, že obaja boli pod vplyvom alkoholu. Nadýchali sa splodín a museli ich zobrať do nemocnice na ošetrenie. 

Podľa príslušníkov hasičského zboru sú požiare tohto typu veľmi nebezpečné pre celý obytný dom, keďže sa nachádza na prízemí a dym z neho stúpa hore do spoločných priestorov. 

Ako uviedli susedia, ktorí pre požiar museli opustiť svoje obydlia, dalo sa čakať, že sa niečo podobné stane. Otec so synom vraj holdovali alkoholu a často vystrájali. 

Policajti na mieste vykonali obhliadku a začali trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. „Presné príčiny a okolnosti vzniku požiaru budú upresnené po zaslaní správy zisťovateľa príčin požiarov z Hasičského a záchranného zboru.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.