Blogerka Ivana nám ukázala praktické a zaujímavé módne tipy. Ako sa podľa nej obliekajú Slovenky?

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mať plnú skriňu oblečenia už dávno nie je v kurze. Stačí, keď máte v šatníku kúsky, ktoré sú nadčasové a dokážete správne kombinovať materiály, strihy a vzory. Ak na to nemáte dosť odvahy, nechajte sa inšpirovať fashion blogerkou Ivanou. Tá napríklad vyčaruje z dlhej bundy krátku a ponúkne vám aj niekoľko zaujímavých a praktických tipov.

Ivanu drží móda odmalička, preto sa pred 13 rokmi rozhodla, že sa ňou bude živiť. A tak cez blog a sociálne siete inšpiruje ženy, ako sa obliekať. 

Pre každého milovníka módy sú dôležité najmä materiály a ich kombinovanie.

„Počas zimy zvykneme väčšinou nosiť vlnené veci, kombinuje sa denim s bavlnou. Potom do toho vstupujú rôzne pletené zložky, ktoré sú buď mixované, alebo je tam klasika - vlna, mohér, alpaka. Samozrejme, nosí sa aj zamat, prípadne koža alebo koženka,“ vysvetľuje blogerka Ivana. 

Prečítajte si tiež:

Zvony. Áno alebo nie?

O zvonových nohaviciach hovorí, že sú hitom všetkých sezón. Podľa nej dokážu vyčarovať opticky vyššiu a štíhlejšiu postavu. 

„Zvony tu vždy boli aj budú. U nás sa dievčatá alebo dámy asi trošku boja širších strihov, pretože si myslia, že ich rozširujú. Väčšinou sú ženy verné slim fit nohaviciam alebo klasickým rovným,“ tvrdí. 

Ivana má najradšej farby, vzory a rôzne štruktúry. Minimalizmus jej nič nehovorí, chce zaujať. „Veľké mašle, veľké sukne, tyl, brokát, zamat,“ menuje blogerka.

Rada sa inšpiruje na sociálnych sieťach od skúsenejších kolegýň, ktoré sa v móde pohybujú dlhšie, a, samozrejme, aj od dizajnérov, ktorí majú na módu kreatívnejší pohľad. 

Za nové kúsky je ochotná mesačne utratiť 100 až 150 eur. 

Prečítajte si tiež:

Ako sa obliekajú Slovenky?

„Myslím si, že Slovenky sa obliekajú veľmi pekne, ale povedala by som, že trošku málo kreatívne,“ vraví.

V posledných rokoch vo svete vládnu trendy, ako je napríklad minimalizmus, ktorý nabáda ženy k jednoduchším outfitom a ľahšej kombinovateľnosti, ale podľa Ivany sa tým stráca osobitosť.

Prečítajte si tiež:

Na ulici ju chvália

„Občas sa mi stane, že ma niekto zastaví na ulici a pochváli môj outfit. Väčšinou sú to staršie dámy, ale stáva sa mi to menej na Slovensku a viac v zahraničí. Myslím si, že by sme sa mohli inšpirovať od týchto zahraničných dám a hovoriť iným ženám na ulici komplimenty,“ dodala Ivana. 

Ako využiť v outfite hodvábnu šatku, či ako skrátiť dlhú bundu, sa dozviete vo vyššie priloženom videu. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.