Šoférovala s takmer 2,5 promile. Starostka kysuckej obce po verdikte súdu končí vo funkcii

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takmer dva a pol promile alkoholu nafúkala starostka kysuckej obce Lodno. Ľudia ju nakrútili na mobil, ako zišla z cesty na polia a nevedela sa s autom odtiaľ dostať.

Nebolo to vraj prvýkrát, čo žena sadla za volant pod vplyvom alkoholu. Teraz to už riešili s políciou.

Starostka zišla z cesty v susednej obci Dunajov. Nakoniec sa jej podarilo z polí vyhrabať a dostať späť na cestu, kde pokračovala v jazde. Ľudia ju však tentoraz nahlásili polícii. Našli ju už doma, dychová skúška len potvrdila, že 51-ročná žena nebola triezva. Namerali jej 2,38 promile.

Prečítajte si tiež:

Viaceré tresty

Starostka skončila v cele predbežného zadržania aj s obvinením z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V superrýchlom konaní sa postavila aj pred súd.

Z pojednávacej miestnosti už vychádzala bez pút, no s rozsudkom. Dostala peňažný trest dvetisíc eur. Ak by ho nezaplatila, sudkyňa jej udelila aj náhradný, odňatie slobody na dva mesiace.

Ďalším trestom pre ňu je, že najbližších 30 mesiacov si za volant auta nesadne. Keďže je starostka Monika Tvrdá právoplatne odsúdená, zaniká jej aj funkcia starostky.

Dočasne obec povedie jej zástupca a ľudia si budú voliť nového starostu. Podľa zákona by nové voľby mali vyhlásiť do pol roka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.