FOTO: Cesta pod Strečnom je časovaná bomba. Skala sa odtrhla na mieste, ktoré sa zdalo byť bezpečné

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vodiči pod Strečnom buďte v strehu. Na ceste medzi Martinom a Žilinou sa z brala pod hradom opäť odtrhol kus skaly a padol rovno na cestu.

Cesta popod Strečno je časovaná bomba. A to nielen z hľadiska obrovských výtlkov zosúvajúcej sa cesty, ktorá je v havarijnom stave už takmer rok, ale aj z hľadiska padajúcich skál.

V stredu (7. 2.) ráno okolo 8. 00 h, teda v čase najväčšej dopravnej špičky, sa zosunula jedna obrovská skala na cestu. Priamo na krajnicu, ktorú poškodila.

Obrovské šťastie bolo, že práve v tom čase tadiaľ neprechádzalo žiadne auto a nikomu sa nič nestalo. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriely Kremeňovej skaly poškodili dve vozidlá.

Prečítajte si tiež:

„Pretože došlo k poškodeniu komunikácie, bude v danom úseku dopravným značením dočasne znížená rýchlosť v oboch smeroch, s využitím obidvoch jazdných pruhov,“ upozornila.

Skala sa odtrhla na mieste, kde sú aj záchytné siete, no zjavne pod vplyvom oteplenia bralo pracuje a hrozí pád aj na týchto miestach, ktoré sa na prvý pohľad zdajú bezpečné.

Na Okresnom úrade v Žiline zasadá krízový štáb, kde sa kompetentní snažia nájsť riešenie, aby eliminovali takéto situácie. Ráno bola cesta v tomto úseku neprejazdná, v priebehu hodiny sa podarilo kolóny rozpustiť.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8. 1. 2024. Obrovský skalný masív sa odtrhol a padol na frekventovanú cestu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti