Nehoda piatich áut ochromila dopravu pod Strečnom, dvaja vodiči sa zranili

Havarovaný kamión pod Strečnom.
Nehoda pod Strečnom. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Pri zrážke štyroch nákladných áut a osobného auta na ceste I/18 v katastri Strečna sa v stredu (7. 2.) večer zranil jeden vodič a jedna vodička. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzany Šefčíkovej sa vodiči na mieste podrobili dychovým skúškam s negatívnym výsledkom.

Doplnila, že vodič nákladného vozidla s poľským evidenčným číslom dostal šmyk pri prejazde pravotočivou zákrutou v smere od Martina do Žiliny.

„Následne prešiel s návesom do protismernej časti vozovky, kde došlo k nárazu do protiidúcej jazdnej súpravy. Nárazom sa uvoľnil náklad, v dôsledku čoho došlo k ďalšiemu stretu návesu s osobným autom a ďalším nákladným vozidlom,“ uviedla s tým, že cesta bola na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá.

Prečítajte si tiež:

Nehoda sa stala ani nie 24 hodín po tom, ako túto cestu zasypali padajúce skaly. Poškodili dve vozidlá aj vozovku. Našťastie sa nikto nezranil.

Polícia žiada účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. „Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách,“ zdôraznila krajská policajná hovorkyňa.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 7. 2. 2024. Pod Strečnom padali skaly:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.