Nové informácie v prípade únosu Andrey Vlčekovej

Nezvestná Andrea Vlčeková z Hlohovca.
Zdroj: TV Markíza

Pod dvoch rokoch polícia prelomila informačné embargo.

V prípade únosu Andrey Vlčekovej sa TV Markíza podarilo zistiť nové skutočnosti. Podľa našich informácií vyšetrovateľ NAKA, okrem jej exmanžela Miroslava, obvinil ďalších troch ľudí. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin pozbavenia osobnej slobody.

Podľa nášho zdroja má ísť o priamych únoscov matky dvoch detí spred škôlky v Hlohovci pred dvomi rokmi.

Polícia na prípade intenzívne pracuje, a preto nie je možné k nemu poskytnúť bližšie informácie. Dôvodom je, že by mohlo dôjsť k jeho zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho dokazovania.

TV Markíza v utorok (11. 9.) informovala, že prípad obžalovaného Miroslava Vlčeka už má na starosti Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, hoci bolo už niekoľko pojednávaní na súde v Trnave.

„Súd po vykonaní rozsiahleho dokazovania dospel k záveru, že prejednávaným skutkom bol spáchaný trestný čin, na ktorého okresný súd Trnava nie je vecne príslušný. Z tohto dôvodu bola vec postúpená Špecializovanému trestnému súdu v Pezinku," vysvetlila hovorkyňa trnavského krajského súdu Jana Kondákorová.

Andrea zmizla 13. decembra 2016, keď odprevadila mladšieho syna do škôlky v Hlohovci. Keď vyšla z budovy, údajne ju násilím vtiahli do jej auta dvaja maskovaní muži. Po pár kilometroch ju mali naložiť do ďalšieho vozidla, ktoré mal zabezpečiť Miroslav Vlček.

Zdroj: Polícia SR

Ten bol v čase únosu na slobode iba pár týždňov, predtým sedel vo väzbe pre podozrenia z ekonomických podvodov. Spoza mreží sa dostal na kauciu. Keď žena zmizla, Vlček sa z mesta vyparil. Elitní policajti ho zadržali u kamaráta na Orave.

Prokuratúra tvrdí, že Vlček nechal exmanželku uniesť z pomsty, lebo proti nemu vypovedala v iných trestných veciach, ale aj za to, že kým bol vo väzbe, narábala s majetkami a peniazmi inak, než si predstavoval.

Podľa našich informácii Vo Vitanovej na Orave, kde Vlčeka zadržali pár dní po Andreinom zmiznutí, kriminálka prekopávala s ťažkou technikou okolie. Dostali údajne echo, že pod zemou by mala byť Andrea. Informácie sa napokon nepotvrdili.


TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TT

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.