Poslanec za PS Hellebrandt zo strachu zatajil v nemocnici chorobu. Fico tvrdí, že na neho podali trestné oznámenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanec za Progresívne Slovensko Tomáš Hellebrandt sa vzdal mandátu. Hovorí, že tak urobil z osobných dôvodov. Premiér Robert Fico informoval, že poslanec mal incident v nemocnici, ktorá na neho podala trestné oznámenie. 

Predseda PS Michal Šimečka priblížil, že Hellebrandt vyvodil osobnú zodpovednosť za pochybenie pri informovaní o svojom zdravotnom stave v nemocnici v Žiline. Neinformoval personál o vážnej chorobe. Hellebrandt informáciu potvrdil.

Šimečka dodal, že on ani Hellebrandt o trestnom oznámení nevedeli a dozvedeli sa o ňom až zo statusu Roberta Fica. 

„Toto je niečo, čo mňa veľmi znepokojuje. Odkiaľ má pán predseda vlády takúto informáciu, ako ňou disponuje a tu sa obávam, že to vzbudzuje aj podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ vyhlásil šéf PS.

Prečítajte si tiež:

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina potvrdila, že prebieha vyšetrovanie incidentu. 

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina k prípadu nebude vyjadrovať,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Zuzana Fialová.

Bližšie informácie poskytol Hellebrandt na sociálnej sieti. Priznal, že žilinskú nemocnicu neinformoval o tom, že 15 rokov žije s ochorením, na ktoré berie lieky a nie je infekčný. 

„Nejdem sa vyviňovať, ani nič zľahčovať. Pri mojom pobyte v žilinskej nemocnici som lekárov neupovedomil o mojej zdravotnej diagnóze. Neurobil som tak zo strachu, že táto osobná informácia sa dostane na verejnosť a stane sa prostriedkom politického boja. Zdá sa, že som sa bál oprávnene,“ dodal bývalý poslanec. 

„S mojím ochorením žijem už vyše 15 rokov. Zodpovedne beriem lieky a pravidelne chodím v zahraničí na kontroly a liečbu. Vďaka tomu nie som infekčný a nepredstavujem žiadne ohrozenie pre lekársky personál ani iných ľudí, s ktorými som v styku. Keďže nepredstavujem ohrozenie pre verejné zdravie, netušil som, že moju diagnózu musím niekde aktívne hlásiť,“ priblížil Hellebrandt s tým, že podľa jeho analýzy neurobil trestný čin.

Dodal, že je zarážajúce, že informáciou o jeho zdravotnom stave disponuje premiér. Myslí si však, že sa len snaží odpútať pozornosť od prešľapov vlastnej vlády.

Vláda Roberta Fica má za sebou sto dní. Kým ministri sú so svojou prácou spokojní, opozícia hovorí, že smerujeme do záhuby. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti