Viaceré školy zavádzajú bezpečnostné opatrenia. Na Záhorí už rodičia nebudú vstupovať do budovy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Viaceré školy zavádzajú nové bezpečnostné opatrenia. Jedna z najväčších základných škôl na Záhorí, v Gbeloch, sa rozhodla sprísniť pravidlá. Rodičia už nebudú vstupovať do budovy.

Aj doteraz mali školu zamknutú. Po zazvonení na zvonček však rodičia mohli prejsť cez budovu až do školského klubu po deti. Po novom už čakajú vonku.

Ráno od ôsmej do pol dvanástej je vstup zabezpečený tak, že každý, kto príde, musí zvoniť na zvonček sekretárke, potom od pol dvanástej do štvrtej poobede je tam vrátnička.

„Asi nás k tomu priviedli udalosti vo svete, ktoré celý proces urýchlili. Po Vianociach sme ešte potrebovali vymyslieť, dotiahnuť administratívne, zamestnať vrátnika a od prvého februára nám to tu funguje,“ vysvetlil riaditeľ školy Dávid Jureňa.

Vrátničku zamestnali na polovičný úväzok. Keďže je školský klub na druhej strane školy, žiaci majú kartičky, aby družinárky nemuseli chodiť s každým dieťaťom na vrátnicu.

Ak majú žiaci v rukách zelenú kartičku, na rodičov čakať nemusia, domov môžu ísť sami.

Prečítajte si tiež:

Nové tlačidlo v Nitre

V jednej zo základných škôl v Nitre majú takúto vrátnicu už dva roky a osvedčila sa. Nových ľudí na to neprijali, iba ich preorganizovali. V tejto škole k nim pribudne aj ďalšie opatrenie - tiesňové tlačidlo.

„Ak by prišlo možno k život ohrozujúcemu prepadu alebo vstupu nežiadúcich osôb, tak vtedy máme možnosť zatlačiť tlačidlo, ktoré do piatich minút privolá bezpečnostnú službu, ktorá vie zasiahnuť,“ ozrejmila riaditeľka školy Mária Sailerová.

Bezpečnostné opatrenia aktualizovali aj ďalšie školy v meste.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Školstvo

Dôležité udalosti