Muž, ktorý mal mačetou zavraždiť Andreu z Dubnice nad Váhom, si za mrežami siahol na život

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž, ktorý podľa vyšetrovateľa mačetou v júni 2023 v Dubnici nad Váhom zabil 39-ročnú matku dvoch detí Andreu, je po smrti. Ján M. si vo väzbe v Nitre siahol na život.

Televízii Markíza to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 7. februára 2024 došlo vo večerných hodinách v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Nitra k samovražde obesením u 36-ročného obvineného. Napriek poskytnutej prvej pomoci zo strany personálu a následne privolanej rýchlej zdravotnej pomoci sa obvineného žiaľ nepodarilo oživiť. Tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. O samovražde obvineného bol vyrozumený dozorový prokurátor a príbuzní zosnulého,“ uviedla v reakcii na našu otázku hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže.

V tejto súvislosti sme kontaktovali aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Na stanovisko čakáme.

O samovraždu sa pokúsil aj v lete, teda krátko po útoku, z ktorého bol podozrivý. Vtedy ho vraj v poslednej chvíli zachránili dozorcovia, informovali sme o tom v tomto článku, aj v Televíznych novinách. Reportáž si môžete pozrieť nižšie. 

Chcel ísť na slobodu

Ján M. koncom minulého roka žiadal, aby mu zrušili obvinenie a prepustili ho na slobodu.

Odvolával sa na znalecký posudok, z ktorého vyplynulo, že trpí psychickou poruchou a ak by vraždu spáchal, nebol by v tom čase schopný rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania.

Tvrdil, že si nič nepamätá. Prokurátor však oponoval tým, že v jeho telefóne objavili experti fotografie Andrey po tom, čo ju mal zavraždiť a sčasti vyzliecť.

Snímok malo byť viacero. „Poukázal na znalecký posudok KEÚ PZ z odvetvia kriminalistická informatika, ktorý extrahoval z mobilného telefónu obvineného obrazové súbory, kde boli obvineným po spáchaní skutku nafotené detailné zábery poškodenej,“ píše sa v súdnom uznesení.

Zo súdneho dokumentu však vyplýva, že znalci z oblasti psychiatrie pri posudzovaní stavu obvineného ešte tieto informácie nemali. Posudok si vraj dala spraviť aj rodina zavraždenej.

Ján si mal na Andreu počkať, keď šla ráno do práce. Po hádke ju mal udrieť minimálne 10-krát mačetou do hlavy a vrchnej časti tela. Policajti ho chytili na mieste činu. Bol 29. jún.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.