Muž nám opísal, ako ho pred očami trojročnej dcéry spútali. Za to, že nechtiac oškrel cudzie auto

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zbrane, putá, majáky a drsný zásah špeciálnej policajnej jednotky. Zadržanie ako v akčnom filme si na vlastnej koži vyskúšal pán Vlastimil zo Žiliny.

Na všetko sa pritom pozerala jeho malá dcérka z okna auta a desiatky okoloidúcich.

Dôvod tohto bizarného zadržania je však ešte bizarnejší. Pán Vlastimil vraj niekomu oškrel auto.

Prečítajte si tiež:

Vôbec si nevšimol, že niekomu oškrel auto

Pán Vlastimil bol vyzdvihnúť trojročnú dcéru zo škôlky. V momente, ako počul policajné majáky, snažil sa dať s autom na kraj cesty, no v tom ho zablokovalo ďalšie policajné auto spredu. 

„Vybehli s pištoľou v ruke, vytiahli ma von. Ja som im ukazoval, že v rukách nič nedržím, že je všetko v poriadku, aby som sa vlastne dozvedel o čo vôbec ide,“ povedal nám Vlastimil.

Odtiahli ho na chodník, kde ho položili na mokrú zem a spútali. Stále im hovoril, že nevie, o čo ide a že má dieťa v aute.

V tom na neho neznámy muž kričal, že mu rozbil auto. Vlastimil tvrdí, že o ničom nevedel.

„Údajne som mu odrel predný nárazník. Ja som vôbec ranu necítil, takže som normálne pokojným spôsobom pokračoval v ceste,“ hovorí.

Lenže muž, ktorému pán Vlastimil vraj poškodil auto, ho začal prenasledovať a súbežne kontaktoval políciu. A tá spustila takúto akciu.

„Polícia nikdy nepodceňuje možné nebezpečenstvo a riziká, ktoré môžu kedykoľvek nastať,“ odôvodnila žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Prečítajte si tiež:

Škodová udalosť do sto eur

Vlastimil však hovorí, že nešlo o adekvátnu reakciu na problém, ktorý policajti riešili. Tvrdí, že zásah bol absolútne prehnaný.

Celý incident sa odohral na frekventovanom priechode pre chodcov v centre Žiliny.

Na celý zásah sa prizerali okoloidúci ľudia, no najmä malá dcérka, ku ktorej sa otec nemohol dostať.

„Po vykonaní služobného zákroku voči podozrivej osobe a ubezpečení sa, že osoba nemá pri sebe zbraň, bolo mužovi okamžite umožnené komunikovať s dieťaťom nachádzajúcim sa na zadnom sedadle,“ hovorí policajná hovorkyňa Šefčíková.

Zásah trval podľa pána Vlastimila asi 10 až 15 minút, on aj dcéra boli ešte dlho v šoku. Keď mu policajti konečne dali dole putá, bez slova a jediného ospravedlnenia odišli. 

„Príde vám domov manžel, celý premočený a zašpinený, dotrhaný. Dieťa traumatizované. No hrozné čosi a potom sa vlastne dozvieme, že to bola iba škodová udalosť do sto eur vôbec, no otras,“ hovorí jeho manželka.

Polícia nám potvrdila, že v tomto prípade vykonávajú kontrolu. Jej závery budú v priebehu týždňa. No pán Vlastimil sa rozhodol, že možno nenechá celú vec len tak. Zvažuje podanie podnetu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti