Muža, voči ktorému tvrdo zasiahli policajti v Žiline, pozval na stretnutie krajský policajný riaditeľ

Drsný zásah špeciálnej policajnej jednotky
Drsný zásah špeciálnej policajnej jednotky

Policajti nevedia, kto je na mieste činu, preto niekedy musia pristúpiť k tomu, aby použili donucovacie prostriedky. Takto komentoval zásah polície, ktorý si zažil pán Vlastimil v Žiline, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v relácii Braňa Závodského. Podľa ministra mal muž utekať z miesta činu, preto ho polícia začal prenasledovať.

Pri zákroku mali policajti vytiahnuť muža z auta, odtiahli ho na chodník, zvalili ho na mokrú zem a spútali mu ruky. Celý zásah pritom sledovala jeho vystrašená malá dcéra. Trvalo to asi 10 až 15 minút, následne mu zložili putá a odišli. Bez slova, bez ospravedlnenia. 

Podľa slov ministra policajti nemohli vedieť, že v aute sedí aj trojročné dieťa. Na miesto mali smerovať kvôli nahláseniu, že tento vodič oškrel auto inému vodičovi. Zásah bol podľa neho vzhľadom na to, že pán Vlastimil ihneď nezastavil, normálny. Napriek tomu sa vecou ešte bude zaoberať.

„Ja som tú vec dal preveriť. Ak došlo k pochybeniu zo strany polície, vyvodíme za to zodpovednosť,“ povedal s tým, že ak sa stala chyba, pánovi Vlastimilovi bude adresované ospravedlnenie.

Prečítajte si tiež:

Polícia vykonáva kontrolu

Polícia SR na sociálnej sieti potvrdila, že postup policajtov v Žiline podrobili kontrole. Podľa jej slov však konali na základe informácií získaných od muža, ktorý nahlásil oškreté auto. „Uvádzal, že unikajúce vozidlo prenasleduje a niekoľkokrát zopakoval, že páchateľ z miesta nehody unikol, pretože si je vedomý svojho konania. Zmätočne informoval o správaní sa vodiča a uvádzal ulice, po ktorých za prenasledovaným vozidlom prechádza,“ opísali policajti. 

Dieťa malo byť vo vozidle za tmavými fóliami, preto ho príslušníci údajne nespozorovali. „Hneď, ako im bola táto skutočnosť oznámená, vodičovi umožnili s dieťaťom komunikovať.

Polícia dodala, že „použitie donucovacích prostriedkov nadriadený zasahujúcich policajtov vyhodnotil ako zákonné“ aj vzhľadom na to, že podľa slov policajtov mal muž unikať z miesta činu. Dodali však, že aj napriek tomu bola v prípade nariadená kontrola. 

Polícia avizovala, že s pánom Vlastimilom sa stretne žilinský krajský riaditeľ už v priebehu utorka (13. 2.).

Postup v prípade Andreja Danka

Postup polície je plný otáznikov vzhľadom na to, ako polícia postupovala v prípade podpredsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý zvalcoval stĺp v bratislavskej Dúbravke. Podľa slov ministra postup polície v tomto prípade už preverili.

„Aj pre pána Danka platí zákon. Policajti sa správali štandardne, v čase, keď tam policajti boli, netušili, že ten stĺp bol spadnutý na základe toho, že doň pán Danko nabúral,“ dodal Šutaj Eštok s tým, že zákon podľa jeho slov „platí pre všetkých rovnako“.

Pozrite si príspevok odvysielaný v Televíznych novinách týkajúci sa drsného zásahu žilinskej polície: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti