Odmietnutie prezidentskej kandidatúry Róbert Švec rieši cez súd. Ten má na rozhodnutie päť dní

Odmietnutie prezidentskej kandidatúry Róbert Švec rieši cez súd. Ten má na rozhodnutie päť dní
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Jeho kandidatúru na prezidenta neprijali, podľa Kancelárie NR SR nesplnil podmienky. Róbert Švec sa kvôli tomu obrátil na Najvyšší správny súd.

Kancelária Národnej rady SR priblížila, že Švec nesplnil náležitosti stanovené zákonom. Zároveň však sama uviedla, že sa ešte môže obrátiť na súd.

Prečítajte si tiež:

Róbert Švec s neschválením jeho kandidatúry nesúhlasí. „Niekto sa veľmi obáva toho, že aj v prezidentskej volebnej kampani, tak ako počas volebnej kampane do NR SR by sme v celoštátnych médiách prezentovali názory a postoje, ktoré sú nepohodlné pre súčasný neslovenský režim - liberálnu demokraciu," uviedol Švec v nedávnom stanovisku.

Odmietnutý kandidát sa rozhodol obrátiť na Najvyšší správny súd. Ten má na rozhodnutie päť dní.

Riaditeľka odboru volieb na Ministerstve vnútra SR Eva Chmelová uviedla, že do verdiktu súdu nie je uzatvorený zoznam kandidátov, a tak ani nie je možné pripravovať návrh a tlač hlasovacích lístkov. „Je potrebné počkať si na rozhodnutie.“

Švec sa rozhodol aj napriek nesúhlasnému stanovisku v kampani pokračovať. „Voľby sú iba jedným z nástrojov, ako presadiť správne hodnotové smerovanie nášho štátu slovenského," uzavrel.

Podmienky kandidatúry sa u nás za 20 rokov priamej voľby prezidenta nezmenili: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.