Nervózni cestujúci, vodiči v koncoch. Nový dopravný systém v Banskobystrickom kraji nefunguje tak ako by mal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Desať dní funguje nový dopravný systém, vodiči autobusov však upozorňujú na hroziaci kolaps. Nové zariadenia na predaj lístkov nefungujú, ako by mali, cestujúci sú nervózni, vodiči v koncoch.

Podľa slov vodičov i cestujúcich sa vraj často stáva, že automaty začnú blikať načerveno. Niekedy aj hneď po prvej zastávke. Následne šofér musí tlačiareň reštartovať. 

Prečítajte si tiež:

​Nový systém predaja lístkov i nové zariadenia v autobusoch sú v prevádzke od začiatku februára. Odborári zastupujúci vodičov na juhu kraja už hovoria o hroziacom kolapse. Najčastejším problémom má byť výpadok signálu, ktorý niekedy vedie k výpadkom celého systému. 

Chlapi za volantom dokonca zvažujú aj návštevu lekára, kým krajská samospráva nedostatky v systéme nevyrieši.

Vypadávaním systému sa predlžuje čas, za ktorý sa ľudia do autobusu dostanú. Sú nervózni a často útoční. Hnevá ich aj to, že niekto za lístok musí zaplatiť, iný, keď vypadne systém, už nie. Vodiči sa sťažujú, že ich kraj s novým systémom nenaučil pracovať. Predseda BBSK Ondrej Lunter však hovorí, že vyškolili pracovníkov, ktorí to mali zabezpečiť. Plánujú však pridať ďalšie školenia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti