Toto je hrdina z trnavskej nemocnice. Leo daroval krv už štyridsaťkrát

Leonard Siváček z Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Trnave získal zlatú plaketu za darovanie krvi.
Leonard Siváček z Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Trnave získal zlatú plaketu za darovanie krvi. Zdroj: fb.com/fntrnava

Sociálne siete okrem bežných používateľov využívajú aj rôzne firmy, či inštitúcie, ktoré sa prostredníctvom týchto služieb zvyknú z času na čas pochváliť aj s parádnymi novinkami. Inak tomu nebolo ani dnes. 

Fakultná nemocnica Trnava v príspevku zdieľala veľký a obdivuhodný úspech jedného zo svojich zamestnancov. „Sme nesmierne hrdí na nášho kolegu Leonarda Siváčka z Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny. Leonard nedávno získal ocenenie za svoj neuveriteľný prínos - zlatú plaketu za darovanie krvi,“ napísala trnavská nemocnica na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Ako dodali, už od strednej školy chodí pravidelne do Národnej transfúznej služby v Trnave. Krv počas života daroval až štyridsaťkrát, čo znamená, že celkovo daroval už neuveriteľných osemnásť litrov krvi.

Ak však vezmeme do úvahy fakt, že priemerný dospelý človek má asi päť až šesť litrov krvi, znamená to, že Leo daroval približne trikrát toľko krvi, než ako sa nachádza v ľudskom organizme. 

„Jeho príbeh nás inšpiruje a pripomína nám, akú veľkú silu môže mať jediný človek, ktorý sa rozhodne konať dobro. Chceme srdečne poďakovať Leonardovi za jeho odvahu a odhodlanie,“ dodala nemocnica v príspevku. 

Pozrite si archívnu reportáž o darovaní krvi.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.