Katastrofálne podmienky, hodnotí Žilinka. Neohlásene navštívil Reedukačné centrum Trstín

Maroš Žilinka
Maroš Žilinka Zdroj: Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka absolvoval spolu so svojím námestníkom Jozefom Sedlákom neohlásenú návštevu Reedukačného centra Trstín. Šéf Generálnej prokuratúry SR hovorí o katastrofálnych podmienkach, ktoré sú nehodné starostlivosti o maloletých v 21. storočí.

„Aj dnešná návšteva ma len utvrdila v nevyhnutnosti koncepčnej a systémovej zmeny starostlivosti štátu o deti. Zmeny musia garantovať vytvorenie takých podmienok, ktoré zamestnancom reedukačných centier umožnia reálne vykonávať svoje poslanie v najlepšom záujme detí," zdôraznil Žilinka na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Aj na základe osobnej návštevy považuje vystúpenie v pléne Národnej rady SR, o ktoré požiadal 17. januára, za ešte naliehavejšie.

Generálna prokuratúra SR v minulom roku realizovala kontrolu v reedukačných zariadeniach na Slovensku.

Vo výsledku skonštatovala, že centrá neplnia svoj účel a nepredstavujú pre deti ani bezpečné miesto, kde by boli dodržiavané ich práva.

Považuje za alarmujúci aj stav, ktorý umožňuje, aby sa dieťa v reedukačnom centre stalo obeťou sexuálneho násilia alebo iného protiprávneho konania, a to dokonca opakovane.

O tom, čo sa deje za zatvorenými dverami v reedukačných zariadeniach, si pozrite v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.