Vzali lopaty, kúpili betón a začali opravovať výtlky. Košický starosta tvrdí, že radnica sa o diery na ceste nestará

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vzali lopaty, kúpili betón a opravujú výtlky sami. Košický starosta tvrdí, že radnica sa o diery na ceste nestará tak, ako by mala. Tam však hovoria o politickej exhibícii, navyše im vraj spravili prácu navyše.

„Už takmer týždeň riešime takto po vlastnej línii, síce dočasne, ale predsa,“ hovorí Igor Petrovčík, starosta mestskej časti Košice Staré Mesto, k opravám dier na cestách. Na staromestskej radnici sa rozhodli, že výtlky v mestskej časti budú opravovať takpovediac na vlastnú päsť. Inšpiroval ich dôchodca, ktorý sa pred pár dňami v centre do jedného pustil. 

Prečítajte si tiež:

Hovorca Košíc Dušan Tokarčík uviedol, že na úrade od mestskej časti neevidujú žiaden podnet na opravu výtlku. „Je zábavné sledovať takúto politickú exhibíciu pána starostu a sme radi, že Staré mesto našlo svojho Arnolda Schwarzeneggera, ale ani tomu to veľmi v Los Angeles nevyšlo, keďže samospráva ho nepochválila,“ povedal hovorca. Narážal pritom na to, keď bývalý guvernér Kalifornie skomplikoval prácu plynárom, keď zarovnal ich servisný otvor.

Tesne po oprave v Košiciach na miesto dorazila aj mestská čata. Tá vraj aj opravený výtlk ešte prerobí. Podľa slov pracovníkov mesta pracujú na opravách denne, dokonca aj v nedele. Otázne tak je, či by nebolo dobré počet pracovníkov zvýšiť. „Je to šesť ľudí. Samozrejme, vždy sa dá občanom ponúknuť lepšia služba, ale je to aj otázka peňazí a nemôže to byť po takomto politickom exhibicionistickom nátlaku Starého Mesta,“ dodal Tokarčík. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.