Ministerstvo kultúry zaviedlo v kinách prísnejšie pravidlá. Dotknú sa najmä mladých

Kino - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/hxdbzxy

Do kina sa na niektoré filmy už nedostanú všetci. Vyhláška ministerstva kultúry, ktorá je v platnosti od začiatku tohto roka, obmedzí vstupy mladistvých na nevhodné filmy. Upozornil na to portál Rewind.sk

Vyhláška upravuje vekovú dostupnosť pri niektorých filmoch. Pri filmoch, ktoré sú označené ako nevhodné a neprístupné pre osoby mladšie ako 18 rokov, nepomôže súhlas zákonného zástupcu ani sprievod dospelej osoby. Neplnoletí sa do kina jednoducho nedostanú. 

Prečítajte si tiež:

Pri filmoch nevhodných pre osoby mladšie ako 15 rokov sú pravidlá voľnejšie. Mladší divák môže film v kine vidieť v sprievode zákonného zástupcu alebo inej dospelej osoby. Dieťa však musí mať aspoň 12 rokov.

Personál kina je oprávnený požadovať od návštevníkov doklad, ktorým preukážu vek, uviedla sieť kín Cinemax. Podľa komentárov na sociálnej sieti je zrejmé, že pracovníci kín vyhlášku dodržujú a kontrolujú vek návštevníkov, pri ktorých môžu mať podozrenie, že nedosiahli požadovanú hranicu. 

V prípade, že sa preukáže, že návštevník nedosiahol požadovaný vek, pracovník kina má právo nepustiť ho na film. Peniaze za vopred kúpený lístok sa však divákovi vrátia.

Pozrite si aj reportáž z filmového festivalu v Karlových Varoch:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.