Železničná doprava na západe Slovenska môže podľa odborárov skolabovať. Situácia je vraj najhoršia v okolí Bratislavy či Trnavy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Železničná doprava na západe Slovenska môže podľa odborárov skolabovať. Nedostatok personálu môže podľa nich spôsobiť výrazné meškania vlakov, ale aj výpadok spojov. Situácia je vraj najkritickejšia v okolí Bratislavy, Trnavy a na Záhorí.

Stanica v Kútoch je železničný uzol. Prichádzajú sem vlaky z Trnavy, Bratislavy, zo Skalice a tiež medzinárodné rýchliky. Výpravca je v jednom kole.

Na jednej zmene, kde by mali byť traja výpravcovia, sú podľa našich informácií len dvaja. O nič lepšie to nie je ani na stanici v Holíči, kde sú aktuálne dvaja výpravcovia, no na pokrytie služieb by ich malo byť päť.

Prečítajte si tiež:

„Situácia sa výrazne skomplikovala na konci minulého roka odchodmi do starobných a predčasných starobných dôchodkov, najmä predčasného starobného dôchodku po 40 odpracovaných rokoch,“ povedala Vladimíra Bahýlová, hovorkyňa ŽSR. 

Alarmujúca situácia sa už pomaly začína ukazovať aj v praxi. Napríklad večerný spoj z Kútov do Skalice z prevádzkových dôvodov nedávno nahradil autobus.

Zmeny sa zrejme už onedlho dotknú aj menšej vlakovej stanice v obci Sekule. Železnice nám potvrdili, že na stanici nebude výpravca z dôvodu ich nedostatku.

„Z uvedeného pre cestujúcich od apríla vyplýva, že bez obsadenosti stanice výpravcom tam nebudú môcť vlaky zastavovať,“ dodala Bahýlová.

Pýtali sme sa, či k Sekuliam nepribudnú ďalšie stanice. Podľa stanoviska železníc iné zmeny aktuálne neplánujú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.