Česká hudobná stálica Lenka Filipová oslávila jubileum. Porozprávala nám aj o ťažkých životných chvíľach

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tvrdí o sebe, že je dieťa lásky, pretože sa narodila na Valentína. Česká hudobná stálica Lenka Filipová oslávila sedemdesiatku.

Odvtedy, čo obľúbená speváčka a hudobníčka pustila do éteru svoj veľký hit „Zamilovaná“, uplynuli už viac ako štyri desaťročia. A aj keď zažila i smutné obdobia, život prijíma s pokorou a nikdy nestratila svoj typický úsmev na tvári.

Prečítajte si tiež:

Náročné obdobie

Speváčka prekonala onkologické ochorenie a vie presne povedať, čo jej vtedy pomohlo.

„Určite to bola viera, chuť žiť a vždy to bola chuť stále pôsobiť v muzike. Aj keď som mala situácie naozaj veľmi zlé, skoro beznádejné, tak som sa stále videla na pódiu a stále som si hovorila, že je to krásne, deliť sa o tú energiu a rozdávať ju,“ popísala.

Hudba, ktorá jej pomohla prekonať toto komplikované obdobie, ju fascinovala už odmala. Jej otec bol herec a mama učila hudobnú výchovu, doma si často spievali a hrali na gitare.

Lenke gitara učarovala a začala sa na nej učiť hrať. K tomu sa pridala aj láska k spevu.

Prečítajte si tiež:

Vystúpi na Slovensku 

Od marca ju čaká veľké koncertné turné, s ktorým sa predstaví aj na Slovensku. „Nebudú tam chýbať moje najväčšie hity, ale všetky sa tam nezmestia,“ hovorí speváčka s úsmevom.

No a chýbať nebude ani Lenkina najväčšia radosť, jej dcéra, ktorá sa tiež venuje hudbe. Speváčka okrem koncertného turné aktuálne pripravuje v štúdiu nový album.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.