Lídrom kandidátky Demokratov do eurovolieb je Jaroslav Naď

Jaroslav Naď v relácii Na telo
Jaroslav Naď v relácii Na telo Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Kandidátnu listinu do eurovolieb povedie predseda Demokratov Jaroslav Naď. Jednohlasne o tom rozhodlo predsedníctvo strany. Strana považuje júnové voľby za mimoriadne dôležité v globálnom, ale aj národnom kontexte a tiež za skvelú príležitosť pre všetkých, ktorí dnes hovoria, že Demokrati chýbajú v slovenskom parlamente.

Podľa Demokratov je Jaroslav Naď nespochybniteľný v hodnotových otázkach a v zahraničnej politike, s presahom na obranu, bezpečnosť a ďalšie témy, v ktorých potrebuje Slovensko čitateľných a rešpektovaných zástupcov.

„Poznáte ma, kandidátku povediem s jasnými posolstvami a racionálnymi názormi. V zahraničnej a obrannej politike sme za našej vlády v rozhodujúcich momentoch neuhli ani milimeter. Vieme, ktorá je správna strana brehu a na nej sme vždy pevne stáli,“ uviedol Jaroslav Naď.

Prečítajte si tiež:

​Členstvo v Európskej únii je podľa neho pre Slovensko nenahraditeľné.

„Okrem priamej a zásadnej finančnej pomoci nám v období ťažkého zneužívania moci Ficovou vládou pomôže držať základné mantinely právneho štátu. Mám skúsenosti z exekutívy aj z diplomacie. Viem ako fungujú štruktúry EÚ a pokúsim sa urobiť všetko preto, aby som svoje skúsenosti a kontakty využil na pomoc Slovensku a našim občanom,“ uviedol predseda Demokratov.

Zároveň vyzval ľudí, aby sa zúčastnili eurovolieb.

„Práve eurovoľby sú príležitosťou pre tých, ktorí nám hovoria, že chýbame v slovenskom parlamente. Som odhodlaný na seba prevziať zodpovednosť a byť viditeľným a ráznym ambasádorom posolstiev Demokratov v júnových voľbách,“ dodal Jaroslav Naď.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 1. 2024. Predsedom štátnej komisie pre voľby sa stal nominant Hlasu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.