Študentku Lauru, ktorú obvinili zo šírenia poplašnej správy na univerzite, plánuje škola vylúčiť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šokujúci zvrat v prípade zásahu na univerzite v Bratislave. Študentku, ktorá hrozbu nahlásila, obvinili zo šírenia poplašnej správy. Najskôr totiž tvrdila, že o bombe jej hovoril pred budovou mladík, ktorého z fakulty vyhodili. Pre hrozbu evakuovali z budovy desiatky ľudí.

Poplach na škole spustila informácia o nástražnom výbušnom systéme. Pedagógom to nahlásila 22-ročná študentka Laura, ktorú vraj oslovil bývalý študent fakulty.

„Iba, že ho stretla tuto pred školou a že jej povedal, iba čo som počul - on tu bol študent a ho vyhodili a niečo, že či bombu, či strieľať, neviem vôbec. Došla úplne vytrasená a s tou profesorkou to komunikovala, že vraj hovoril po slovensky, ale tak nejak s prízvukom, že asi nie Slovák,“ povedal nám Miroslav, študent fakulty managmentu, ktorý mal mať skúšku zo štatistiky.

Nejakého mladíka policajti vraj naozaj našli. No zistili, že s ohlásenou bombou nemá nič spoločné.

Šokujúce zistenie

Šokujúce zistenie prišlo po niekoľkých hodinách. Obvinili študentku manažmentu, ktorá poplach oznámila.

„V rámci vykonaných úkonov policajti zabezpečili dostatočnú dôkaznú situáciu, umožňujúcu vznesenie obvinenia konkrétnej osobe,“ uviedol hovorca bratislavských policajtov Michal Szeiff.

„Ak si to vymyslela, tak asi zažívala nejaký tlak a nemala to urobiť,“ povedala študentka farmácie Nikola.

V budove nakoniec žiadnu bombu nenašli.

Prečítajte si tiež:

Na vysokej škole je skúškové obdobie, no a práve preto tam vraj prišla dnes už obvinená študentka Laura.

Podľa našich informácií všetky riadne termíny skúšok už vyčerpala a neprešla nimi, preto mala prísť konzultovať ďalšie - teda opravné.

Laura bola zrejme v utorok poslednýkrát v tejto budove. Podľa našich informácií ju totiž škola plánuje vylúčiť. Ak jej dokážu vinu, hrozí jej jeden až päť rokov väzenia.

„Aj tento prípad je dôkazom, že Policajný zbor nepodceňuje akékoľvek hrozby a proti ich autorom bude vždy postupovať nekompromisne, v súlade so zákonom,“ dodal Szeiff.

O policajných manévroch na univerzite si pozrite reportáž: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.