Novovzniknutá strana Volt Slovensko zabojuje v Eurovoľbách. Na kandidátke ponúkajú desať osobností

Volt Slovensko
Volt Slovensko Zdroj: Facebook/Volt Slovensko

Novovzniknutú stranu Volt Slovensko povedie do volieb do Európskeho parlamentu (EP) Lucia Kleštincová. Strana ponúka na kandidátke desať osobností. Informovala o tom Andrea Danihelová z PR oddelenia strany.

„Ministerstvo vnútra SR v stredu potvrdilo oficiálnu registráciu politickej strany Volt Slovensko ako slovenskej pobočky celoeurópskej platformy Volt Europa," uviedla strana.

Prečítajte si tiež:

Rôznorodá kandidátka 

Na kandidátnej listine sú okrem spolupredsedníčky strany Kleštincovej a jej spolupredsedu Ricka Zedníka aj ďalší zvolení zástupcovia.

„Som hrdá, že hnutie Volt prichádza aj na Slovensko a ponúka našu kandidátnu listinu do eurovolieb," uviedla Kleštincová.

Kandidátka podľa nej predstavuje obraz rôznorodosti našej krajiny z hľadiska zastúpených generácií, regiónov, pohlaví, komunít či profesií.

Ďalšími kandidátmi strany na europoslancov sú Maroš Halama, Andrea Danihelová, Mikuláš Lakatoš, Lucia Aurea, Denisa Priadková, Tomáš Matta, Emília Jurášová a Natália Kovácsová.

Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do volieb do EP najneskôr 10. marca do polnoci. Eurovoľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci si budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie.

Pozrite si aj reportáž zo 6. 12. o záujme o účasť na Eurovoľbách: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.