Čas sa kráti. Za nový cestovný pas si od apríla výrazne priplatíme, pozrite sa o koľko

Čas sa kráti. Za nový cestovný pas si od apríla výrazne priplatíme, pozrite sa o koľko
Cestovný pas. Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Carlos Amarillo

Nielen drahšie letenky, ale aj pasy. Už od apríla si za vybavenie dokladov výrazne priplatíme. Ak chcete ušetriť, vybavenie nového dokladu neodkladajte.

Ako informuje Ministerstvo vnútra SR, aktuálne za vybavenie dokladu dospelý občan Slovenska zaplatí 33 eur s čakacou dobou do 30 dní. Po novom to bude o 51 percent viac. Vláda v rámci Lex konsolidácia schválila, že od apríla 2024 sa tento poplatok zvýši. Na vybavenie dokladov za nižšiu cenu tak máte už len mesiac a pol.

Prečítajte si tiež:

Takto sa zvýšia ceny za vybavenie pasu:

Pas si viete vybaviť na okresných riaditeľstvách policajného zboru. Na termín sa dá prihlasovať aj online. Mnohé sú však už obsadené na niekoľko týždňov dopredu. Možnosťou je tak ísť osobne a postaviť sa do radu. K vybaveniu nového pasu budete potrebovať občiansky preukaz aj svoj predošlý pas.

Prečítajte si tiež:

Pri ceste do destinácií, kde potrebujete pas, je často podmienkou, aby bol platný ešte minimálne šesť mesiacov od vstupu do krajiny. Ak sa teda niekam chystáte, jeho platnosť si dobre preverte. Vyhnete sa tak komplikáciám aj prípadnému zbytočnému zrušeniu cesty.

Vláda v rámci Lex konsolidácia zvýšila aj stovky iných poplatkov, ktoré majú byť jedným z ozdravných opatrení pre štátnu kasu.  

Precestoval takmer celý svet. Naposledy sa vrátil z Oceánie: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.