Manželia z Oravy sú spolu už vyše 60 rokov. Ich láska pokračuje aj v domove dôchodcov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po celom Slovensku si ľudia v stredu (14. 2.) pripomínali lásku v akejkoľvek podobe. Niekde to boli oslavy hlučné, inde obyčajné a tiché.

Manželmi už 60 rokov

Manželia Grobarčíkovci sú spolu už 61 rokov. Tvrdia však, že recept na dlhoročné manželstvo neexistuje. „Ale čo recept, aký recept, treba mať porozumenie a byť milý,“ povedala Viola Grobarčíková. Jej manžel Štefan dodáva, že je to o tom, ako „si to človek vie zariadiť vo svojom vnútri“.

Manželia pôvodom z Oravy sú už rok v zariadení opatrovateľskej starostlivosti. Aj tento deň dostala pani Viola od manžela kyticu ruží so želaním, aby sa stále na seba usmievali tak, ako po celý život. 

Prečítajte si tiež:

Valentínsky autobus

Počas stredy sa obyvatelia mesta pod Urpínom vozili vo valentínskom autobuse lásky. Autobus jazdil po Banskej Bystrici celý deň.

Zvolenský dopravca takýto spoj vypravil už tretíkrát. Minulý rok odviezol 600 ľudí a aj tento rok bol plný. V stredu tu hrali a spievali študenti z Akadémie umení. 

Darovanie krvi

Valentínsky dar nemusí byť vždy len človeku, s ktorým máte blízky citový vzťah. Ivan Vaňo z Veľkého Krtíša patrí v darovaní krvi medzi rekordérov. V stredu to bol jeho 120. odber. 

Začal ešte na vojenčine. Chcel pomôcť priateľovi. „Vybuchol mu vojenský granát v tanku a odtrhlo mu ruku. A bola potreba mu pomôcť,“ hovorí Vaňo. Svoj vzácny typ krvi 0+ daruje už 40 rokov.

„Stal sa mi taký prípad, že 12-ročné dievčatko potrebovalo prežiť Vianoce. To je také, že človek vtedy chce pomôcť,“ dodal rekordér. Po špeciálnej Valentínskej kvapke krvi strávi čas s manželkou.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.