FOTO a VIDEO: Pozrite si, ako sa vyrábajú falošné marlborky. Pri Nitre odhalili výrobňu, ktorá sa tvárila ako stolárska dielňa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zdalo sa, že ide o obyčajnú stolársku dielňu. Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) tam však objavili nelegálnu výrobňu cigariet.

Pri akcii zadržali 11 osôb ukrajinskej, bieloruskej a gruzínskej národnosti. Tabakové výrobky, ktoré zaistili, sú v sume vyššej ako 2,6 milióna eur.

Zabezpečili množstvo vecí 

Nelegálnu výrobňu cigariet našli v priestoroch bývalého jednotného roľníckeho družstva v Nitrianskom kraji. Budova mala vzbudzovať dojem stolárskej dielne.

„Príslušníci KÚFS realizovali tento mesiac akciu zameranú na porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. Dostala  krycí názov DANTE,“  uvádza Finančná správa SR.

Kriminalisti vykonali domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorových vozidiel využívaných na trestnú činnosť.

Prečítajte si tiež:

„Zabezpečili kompletné výrobné zariadenie spolu s rezačkou, sušičkou tabaku a baličkou cigariet a rôzne výrobné komponenty. Celkovo zaistili 166 046 rôznych spotrebiteľských balení cigariet neoznačených kontrolnou známkou, čo predstavuje 3 320 920 kusov cigariet, 9 352,70 kg tabaku určeného k výrobe cigariet,“ spresňuje Finančná správa SR.

Kriminalisti zaistili aj jedno motorové vozidlo, listinné dôkazy, 15 mobilných telefónov, notebook, kamerové záznamy, pečiatky rôznych spoločností, ako aj detektor na vyhľadávanie takzvaných ploštíc a kamier.

Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku je vo výške viac ako 1,7 milióna eur.

Obvinenie vzniesli trinástim osobám. V prípade, že im vinu dokážu, hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.