Tragický incident na železnici pri Bratislave úplne ochromil dopravu. Medzinárodné vlaky stáli niekoľko hodín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Medzinárodné vlaky stáli niekoľko hodín. Tragický incident na železnici pri Bratislave úplne ochromil vlakovú dopravu. Medzinárodný rýchlik zachytil na priecestí chodca. Ten bol na mieste mŕtvy, okolnosti nehody vyšetrujú.

Nešťastie sa stalo po desiatej hodine na železničnom priecestí v Ivanke pri Dunaji. Je síce vybavené svetelnou signalizáciou, no nemá závory. Starší muž v dôchodkovom veku vstúpil na trať a proti rýchlo idúcemu vlaku nemal šancu. „Počas prechádzania vlaku uvedeným úsekom mu do jazdnej dráhy vošiel starší muž pohybujúci sa s paličkou,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Rušňovodič už zareagovať nestihol. Či išlo o samovraždu alebo tragédiu, pod ktorú sa podpísala nedostatočná ostražitosť, určí definitívne až vyšetrovanie. Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia.

Prečítajte si tiež:

Chodcu zrazil medzinárodný vlak, ktorý smeroval z Prahy do Budapešti. Železničnú dopravu na tomto úseku nehoda úplne odstavila. Osobné vlaky na trati zo smeru Nové Zámky do hlavného mesta a naspäť vôbec nepremávali. Ďalšie medzinárodné rýchliky zostali paralyzované na blízkych železničných staniciach. Niektorými cestujúcim sa čakať nechcelo, náhradnú dopravu si riešili po vlastnej linke.

Železničná doprava bola na danom úseku prerušená viac ako tri hodiny, potom v obmedzenom režime sprejazdnili aspoň jednu koľaj. „V dôsledku nehody boli odrieknuté tri osobne vlaky, tri regionálne vlaky a deväť vlakov nabralo meškania od 25 do 150 minút,“ priblížil hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.