Nové informácie v prípade krádeže, akú sme na Slovensku ešte nemali

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nové informácie v prípade krádeže, akú sme na Slovensku ešte nemali. Keď z letiska pri Nitre zmizol vrtuľník, policajti pátrali po horúcej stope. Teraz je všetko inak. Vyšetrovanie navrhli presunúť inam.

Podľa poslednej fotografie bol stroj ešte 28. augusta 2022 na letisku v Nitre. „Na sklonku leta tu parkoval vrtuľník, priletel na ňom nejaký Ukrajinec, pristál, bol tu aj na nejakom servise,“ povedal Rastislav Šišovský z Aeroklubu Nitra.

Podľa leteckého mechanika Jána Horevaja stačil vycvičený tím: „A je to raz-dva. Keď mali mechanickú ruku, nikoho k tomu nepotrebovali, je to rýchle. Za pol hodiny môžu byť preč.“

Prevádzkovatelia letiska boli z informácie o krádeži prekvapení. Vrtuľník si podľa nich odviezol ten, čo tam s ním pristál.

„Z toho vrtuľníka odmontoval rotor, prišiel kontajner, naložil si do kontajnera vrtuľník aj motorku a odišlo to na kamióne,“ povedal ešte v novembri roku 2022 Šišovský.

Prečítajte si tiež:

Policajti nepoznali presný dátum zmiznutia stroja. Krádež datovali na začiatok septembra. „Podľa vyjadrenia poškodeného mu bola spôsobená krádežou vrtuľníka škoda vo výške 500 000 eur,“ povedala hovorkyňa krajská policajná hovorkyňa v Nitre Viktória Borloková. 

Zatiaľ posledná stopa viedla do Španielska. Z letiska v Nitre je to do Malagy vyše tritisíc kilometrov. Bol tam údajne týždeň. Podľa viacerých zdrojov mal byť hlavným podozrivým zamestnanec majiteľa stroja. Konkrétne pilot. Čo by aj sedelo s tým, že na letisku nebolo nikomu nič podozrivé.

Ani po viac ako roku a pol nie je v prípade zmiznutia vrtuľníka nikto obvinený. Dokonca policajti navrhli vyšetrovanie prerušiť a celý prípad presunúť do cudziny.

„Na území Slovenskej republiky boli vykonané všetky dostupné dôkazy, ďalšie dokazovanie vo vzťahu k samotnému skutku ako aj k podozrivým osobám je potrebné vykonať v ich domovskej krajine,“ dodala nitrianska policajná hovorkyňa. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.