Po nehode pri Semerove uhorel manželský pár. Ďalšiu ženu sa podarilo z horiaceho auta vytiahnuť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Manželia zhoreli v aute. Tragická nehoda sa stala pri Nových Zámkoch. Zrazili sa tam dve autá a obe začali horieť. Dvaja ľudia sú mŕtvi, ďalšie dve ženy sú v nemocnici.

Kamionista Juraj bol na mieste nehody medzi prvými. „Horeli obe autá naraz, ja som skúsil uhasiť to auto, čo je v jarku, ale už sa to nedalo,“ opisuje, čo sa vo štvrtok večer dialo.

Nehoda sa stala na rovnej ceste pri obci Semerovo. „Jedno z vozidiel pravdepodobne vychádzalo z vedľajšej cesty, druhé išlo po hlavnej a v križovatke sa zrazili,“ predpokladá Jozef Veverka, súdny znalec z odboru dopravy.

Po zrážke sa obe autá vznietili. V jednom z nich zostali uväznení ľudia. „Začali sme hasebné práce s dvomi útočnými prúdmi a po čiastočnom uhasení už boli v jednom z osobných motorových vozidiel nájdené dve uhorené osoby,“ uviedol veliteľ hasičského zásahu Kristián Múčka.

V aute však boli dokopy traja ľudia. Konkrétne manžel s manželkou a 45-ročnou sestrou. Práve ona mala šoférovať. Podľa svedkov sa ju z horiaceho auta podarilo vytiahnuť. To jej zachránilo život. Hasiči ju našli v priekope.

„Pri tom poškodení pravdepodobne došlo k vznieteniu paliva a to máva fatálne následky,“ vysvetlil Jozef Veverka.

Zranené ženy previezli do novozámockej nemocnice. Obe sú v stabilizovanom stave. Podľa našich informácií má jedna otras mozgu, druhá poranený hrudník.

Kto bol na vine, vyšetrujú. „Máme zdokumentované miesto stretu, je tam rycia stopa, ale zatiaľ nevieme, od ktorého vozidla,“ uzavrel Veverka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.