Domáce

Náhle im zomrelo už druhé dieťa. Otec ďalšie nechce

Zomrelo druhé dieťa

Marek zomrel ako sedemmesačný, Angelika ako trojmesačná.

Zachrániť ju už nevedeli. Keď otec nazrel do kočíka, trojmesačná Angelika už bola mŕtva. Dievčatko nečakane zomrelo rodičom vo Vyškovciach nad Ipľom na juhu Slovenska. Marekovi a o desať rokov staršej Adriane sa Angelika narodila predčasne v ôsmom mesiaci. Tvrdia, že riadne jedla a starali sa o ňu.Keď sa pozreli do kočíka asi o hodinu, dievčatko už nedýchalo. Smrť malej Angeliky však nebolo prvé úmrtie dieťaťa v rodine. V novembri tým istým rodičom zomrel sedemmesačný Marek. Zomrel takisto nečakane. Pitva vtedy ukázala, že skonal na syndróm náhleho úmrtia.

Ani u malej Angeliky lekár pri obhliadke navonok nezistil stopy po násilí. Keď bola sociálka v marci na kontrole v rodine, dievčatko bolo v poriadku. Ak by sa aj v tomto prípade potvrdil syndróm náhleho úmrtia, podľa detskej lekárky by to bola obrovská smola.

Na tento syndróm u nás zomiera jedno z tisíc dojčiat. No niektoré deti sú rizikovejšie. Najlepšou prevenciou je vraj monitorovacie zariadenie dychu dieťaťa. „Už nechcem deti, človek to vychováva toľko mesiacov a potom zomrie?" povedal Marek, otec dieťaťa.

VYŠKOVCE NAD IPĽOM/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.