Inštruktor Šeparnev do basy nepôjde. Za postrelenie kadetky Mišky dostal štvorročnú podmienku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je vinný, ale do väzenia nepôjde. Bývalý inštruktor, ktorý postrelil kadetku na policajnej akadémii, dostal za ublíženie na zdraví štvorročnú podmienku. Vladimír Šeparnev stále tvrdí, že nevie, ako sa mu dostal ostrý náboj do zbrane. Študentka to, naopak, považuje za lajdáctvo a hovorí, že mu nikdy neodpustí. Po streľbe zostala pripútaná na vozík.

Michaela sa v piatok prvýkrát od incidentu stretla zoči-voči s pedagógom, ktorý ju fatálne zranil. Od osudnej streľby prešlo desať mesiacov.

„Mám stres z toho, že neviem, ako budem reagovať, keď ho uvidím. Chcela som prísť a pozrieť sa mu do očí, aby videl, čo spravila tá jeho nezodpovednosť,“ povedala pred pojednávaním kadetka Miška.

Michaelu postrelil Vladimír Šeparnev počas krúžku na policajnej akadémii. V tom čase tam pracoval takmer desať rokov. Priznáva, že zásobník páskoval on a tvrdí, že náboje boli školské. Ako sa tam však objavil ostrý náboj, si vraj vysvetliť nevie. „Ja si všetko točím v hlave a neviem to zistiť. A chcem povedať, že mi je nesmierne ľúto, že sa to tak stalo,“ uviedol.

Kadetka to považuje za lajdáckosť. „Toto sa nemôže stávať, určite nie na akademickej pôde a ešte k tomu na policajnej,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:

Ospravedlnenie neprijala

V pojednávacej miestnosti delilo Michaelu od jej bývalého pedagóga len pár metrov. Atmosféra bola emotívna. Šeparnev sa viackrát otočil na študentku a jej rodičov a ospravedlňoval sa im, rovnako ako v listoch, ktoré im posielal.

„Jedným uchom dnu, druhým von, ak mám byť úprimná. Žiadne slová to neospravedlnia,“ vyhlásila Michaela. Po pojednávaní chcel ísť za ňou Šeparnev aj osobne. Ona to však odmietla.

Šeparnev verí, že sa z tohto incidentu poučia aj jeho kolegovia. „Inštruktor je zodpovedný za všetko, čo je na cvičisku,“ uznáva.

V minulosti sa objavili informácie, že bol údajne príslušníkom ruských špeciálnych jednotiek. Bývalý pedagóg sa nad touto témou zasmial a povedal, že to tak nie je.

Prečítajte si tiež:

Prokurátor sa odvolal

Šeparneva súd uznal vinným z prečinu ublíženia na zdraví. „Odsúdil ho k trestu odňatia slobody vo výmere tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu štyri roky. Zároveň uložil obžalovanému obmedzenie spočívajúce v zákaze vykonávania povolania súvisiacej s narábaním so strelnými zbraňami,“ uviedol Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

„Keď sa pozrieme na to, ako som dopadla ja a aká je výška trestu, tak nech si každý urobí názor sám, či to je spravodlivé,“ reagovala na rozsudok postrelená kadetka.

Verdikt sudcu ešte nie je právoplatný. Prokurátor sa totiž voči nemu odvolal, a tak sa všetci stretnú na krajskom súde.

O prípade si pozrite reportáž: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.