Vodič usmrtil v Košiciach dôchodcu. Prechádzal cez cestu pri zastávke MHD mimo priechodu

Vodič usmrtil v Košiciach dôchodcu. Prechádzal cez cestu pri zastávke MHD mimo priechodu
Pri nehode zomrel senior. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Po zrážke s autom vo štvrtok (15. 2.) v Košiciach prišiel o život 71-ročný chodec. K dopravnej nehode došlo na Toryskej ulici pri zastávke mestskej hromadnej dopravy krátko po 21.00 hodine. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Chodec prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov a bez akéhokoľvek reflexného prvku na oblečení. „Žiaľ, zranenia, ktoré chodec pri zrážke s autom utrpel, boli natoľko vážne, že im na mieste dopravnej nehody podľahol,“ uviedla hovorkyňa.

Prečítajte si tiež:

Podľa doterajších zistení 29-ročný vodič viedol osobné auto zn. Kia v smere od Triedy SNP na Moldavskú cestu a pri zastávke MHD pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť svojej jazdy stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam a s vozidlom narazil do chodca.

„Vodič vozidla bol na mieste dopravnej nehody podrobený dychovej skúške, tá prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve,“ uviedla Ivanová.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty na nevyhnutne potrebný čas uzavretý a dopravu tam riadili policajti. Vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti a najmä miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Medzinárodné vlaky stáli niekoľko hodín. Tragédia na železnici pri Bratislave ochromila vlakovú dopravu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.