Prezidentské voľby očami tipujúcich. Cez podružnú stávku ukazujú, kto napokon môže vyhrať

Peter Pellegrini a Ivan Korčok
Peter Pellegrini a Ivan Korčok Zdroj: TVNOVINY.sk (koláž)

Rozdiel medzi Petrom Pellegrinim a Ivanom Korčokom sa postupne stiera. Naznačujú to aspoň tipéri, ktorí na to poukazujú svojimi stávkami. Na zaujímavý trend poukazuje ešte jedna podružná stávka, ktorá však môže veľa napovedať, kto sa napokon stane prezidentom.

O prezidentské kreslo zabojuje desať kandidátov. Podľa prieskumov verejnej mienky sú jasnými favoritmi Peter Pellegrini a Ivan Korčok. V prvom kole by sme tak mali byť svedkami veľmi tesného súboja, v tom druhom by mal mať navrch už líder Hlasu.

Zaujímavý pohľad na voľby však ponúkajú aj tipéri. Podľa nich by to Peter Pellegrini nemal mať až také jednoduché, keďže jeho náskok sa z pohľadu kurzov stále scvrkáva. 

„Kurzy na oboch favoritov sa k sebe počas posledných dvoch týždňov priblížili. Ako napovedajú aj prieskumy, súboj môže byť dosť tesný, čo sa odrazilo aj na kurzoch,“ uviedol Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu vo Fortune.

„Kurzy na dvoch najväčších favoritov sa mierne vyrovnali. Kurz na výhru P. Pellegriniho stúpol z 1,50 na 1,75 a kurz na I. Korčoka klesol z 2,4 na 2,0,“ pridal sa hlavný bookmaker Niké Richard Slušný.

Stávkujúci na oboch neváhajú podať tisíce eur. Na Pellegriniho jeden tipujúci podal až päťmiestnu sumu.

„Najvyššiu stávku máme zatiaľ stavenú na výhru P. Pellegriniho za 10-tisíc eur v kurze 1,8. Eventuálna výhra tak je 18-tisíc eur. Na výhru I. Korčoka máme najvyššiu stávku za 4 667 eur v kurze 2,4. Tipér tak môže vyhrať 11 201 eur,“ priblížil Slušný.

Prečítajte si tiež:

​Bez šance, no tipujúci skúšajú šťastie

Stávkové kancelárie nepredpokladajú, že by do hry o víťazstvo mohlo vstúpiť ešte iné meno. Okrem jedného, ale len v teoretickej rovine.

„Z ostatných kandidátov, okrem dvoch favoritov, má podľa tipujúcich teoretickú šancu na výhru, alebo aspoň na postup do 2. kola, iba Š. Harabin,“ podotkol Slušný.

Napriek tomu, mnohých stávkujúcich lákajú vysoké kurzy.

„Ani pri prezidentských voľbách nie je núdza o kuriózne stávky. Tie predovšetkým smerujú na úspech Štefana Harabina alebo Igora Matoviča. Niektorí tipéri skúšajú šťastie a sú ochotní si na outsiderov staviť desiatky či stovky eur,“ prezradil hovorca Tipsportu Filip Timár.

„Začínajú pribúdať stávky na Štefana Harabina. Dve úplne najzaujímavejšie sú za 500 a 1000 eur v kurze 800,“ doplnil Yacoob.

Prečítajte si tiež:

​Nižšia účasť v druhom kole mnoho naznačuje

Tipujúci ukazujú na ešte jeden zaujímavý trend. Podľa nich bude vyššia účasť v prvom kole.

„Stavilo si na to až 80 percent tipujúcich. Predpokladajú tak, že voliči niektorých kandidátov sa už na voľbách v 2. kole nezúčastnia. Toto môže byť pre výsledky kľúčové,“ ozrejmil Slušný.

V takomto prípade by to viac hralo do karát Ivanovi Korčokovi, keďže okrem Igora Matoviča, voliči ostatných kandidátov majú bližšie k Petrovi Pellegrinimu. A mnohým z nich sa podľa stávkujúcich nebude veľmi chcieť ísť k volebným urnám aj v druhom kole. 

Zo Šimkovičovej angličtiny sa smeje celý internet. Minister by mal mať tlmočníka, radí protokolista. Nakrúcal Martin Prôčka. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.