Súd rozhodol. Zdá sa, že odmietnutý kandidát predsa len zabojuje o prezidentské kreslo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zdá sa, že Róbert Švec za prezidenta kandidovať predsa len bude. Kancelária Národnej rady SR informovala začiatkom februára o tom, že nesplnil podmienky. Švec sa obrátil na Najvyšší správny súd, ktorý v piatok rozhodol. 

„V piatok sme prijali stanovisko. Po oboznámení sa s ním a jeho preštudovaní budeme informovať,“ napísala nám v tejto súvislosti hovorkyňa predsedu parlamentu Patrícia Medveď Macíková.

Podľa informácií TV Markíza by jeho kandidatúru mali napokon zaregistrovať. Prezidentských kandidátov tak bude jedenásť.

Švec zvolal na piatok tlačovú konferenciu v Nitre. Na nej má podľa našich informácií oznámiť práve túto skutočnosť.

Prečítajte si tiež:

S neschválením jeho kandidatúry nesúhlasil. „Niekto sa veľmi obáva toho, že aj v prezidentskej volebnej kampani, tak ako počas volebnej kampane do NR SR by sme v celoštátnych médiách prezentovali názory a postoje, ktoré sú nepohodlné pre súčasný neslovenský režim - liberálnu demokraciu," uviedol Švec v stanovisku.

V abecednom poradí by mali kandidovať Andrej Danko, Patrik Dubovský, Krisztián Forró, Štefan Harabin, Ivan Korčok, Marian Kotleba, Ján Kubiš, Igor Matovič, Milan Náhlik, Peter Pellegrini a Róbert Švec.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.