Nikdy nebudú matkami. Pozrite si, prečo sa ženy dobrovoľne vzdávajú možnosti mať deti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dobrovoľne sa vzdali možnosti mať deti a neboja sa to povedať svetu. Štyri ženy, ktoré žijú v dlhoročných partnerstvách, nám v reportáži odhalili svoje dôvody, prečo sa rozhodli, že nikdy nebudú matkami.

U časti populácie ide o kontroverznú tému, no sociológovia tvrdia, že počet dobrovoľne bezdetných sa bude zvyšovať.

Sociologička Sylvia Porubänová vysvetľuje, že nie je biologicky, historicky a ani hormonálne dané, že 100 percent žien musí mať túžbu po materstve. O dobrovoľnej bezdetnosti sa v spoločnosti rozpráva čoraz viac, a aj preto bude tento trend podľa nej narastať.

Prečítajte si tiež:

Príbeh Michaely

Michaela prišla na Slovensko za láskou. Onedlho sa so svojou ženou nasťahujú do nového domu. Tvrdí, že sa vo svojom živote rozhodla byť perfektnou manželkou, skvelou tetou, a preto jej už neostal potenciál na to byť dobrou mamou.

O tomto však nebola presvedčená odjakživa. V minulosti vraj chcela mať deti. „Dlho to človek odkladá, robí si kariéru, cestuje, do toho prichádza vek. Urobiť si dieťa pre mňa znamená obetovať tie veci preňho,“ hovorí a dodáva, že obeta určite nie je zlá, ale ona nie je ochotná ju absolvovať.

„My so ženou deti milujeme, ale do nášho spoločného života sa nezmestia,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:

Natália

Influencerka Natália je jednou z mála žien, ktoré o bezdetnosti hovoria aj verejne. To, že nechce mať deti, vedela odjakživa.

„Priateľ to vnímal tak, že je to rozhodnutie na mojej strane ako ženy,“ povedala.

Keď zdieľala túto informáciu na sociálnych sieťach, dostala rôzne reakcie.

„Na jednej strane boli ženy, ktoré sa konečne cítili zastúpené v spoločnosti a potom bola druhá skupina žien, ktorá hovorila, ako to budeme ľutovať a ako na starobu budeme nešťastní,“ popisuje influencerka.

Prečítajte si tiež:

Ketrin najskôr chcela mať deti

Ketrin sa takmer stala mamou. Dva roky sa snažili s priateľom o dieťa, keď sa im to však nedarilo, začali to riešiť s lekármi. Šanca na počatie tam podľa nich bola.

„V tej chvíli som zažila také silné uvedomenie, že som vlastne nikdy dieťa nechcela. Uvedomila som si, že môžem robiť všetky svoje koníčky, môžem mať skvelú kariéru, nemusím ísť na materskú dovolenku,“ vysvetlila.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.