Láska ide cez žalúdok. Skúsený šéfkuchár prezradil svoje tajné fígle, ktorými očaríte svoju polovičku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lásku môžeme svojej polovičke vyjadriť hociktorý deň v roku, nielen na Valentína. Veľkosť daru nie je dôležitá, občas stačí len skombinovať fantáziu a správne ingrediencie. Veď láska ide cez žalúdok.

Inšpirujte sa od šéfkuchára, ktorý má skúsenosti z michelinskej reštaurácie a pýši sa striebornou medailou zo svetovej súťaže v Dubaji.

Prečítajte si tiež:

Ideálne suroviny na romantický večer

Stonkový a buľvový zeler, horká čokoláda, čili a kvalitný alkohol – ide o základné afrodiziaká, a preto sú tieto suroviny priam ideálne na romantický večer.

Šéfkuchár Peter Kulhány nám prezradil svoj jedinečný recept na lososa s prelivom z pomaranča a s jemným zelerovým pyré.

Prečítajte si tiež:

Prezradil tajné grify

Šéfkuchári svoje najlepšie recepty nikdy neprezrádzajú. Peter však tentokrát urobil výnimku a prezradil aj tajné grify, aby jedlo doma tiež chutilo ako od špičkového šéfkuchára.

Ako prvé pripravuje pyré. Do rozpálenej panvice pridá maslo. „Tu je ten fígeľ. Nielenže ho roztopíte, ale necháte ho prepiecť až do momentu, kým nezhnedne. Potom pridáte zeler,“ popisuje.

Dodáva, že ak sa bojíte aromatickej chuti zeleru, môžete ho opekať na masle dlhšie a následne zjemniť smotanou a muškátovým orieškom.

Ďalšou ingredienciou na dochutenie je aj víno. „To je dôležité vyvariť, aby sme dostali jeho cukornatosť. Skaramelizuje, prilepí sa na zeler a zmení to chuť. To je to, čo v recepte bežne nenájdete,“ vysvetľuje.

Nesmie chýbať ani poctivý zeleninový vývar, ktorým zeler podlejete. Bujón je pre profesionálnych kuchárov tabu. „Ak vývar nemáte, použite radšej vodu. Na záver pridáme 33-percentnú smotanu,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Najobľúbenejšia ryba Slovákov

Na druhej panvici začne opekať lososa. Ak chcete, aby bol zvnútra krásne ružový, Peter ho odporúča opekať z každej strany 3 minúty.

Do panvice, kde opekal lososa, pridá pomaranč, biele víno a na záver maslo. „Celé nám to zjemní a zahustí,“ dopĺňa.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.